Giga Texas má již první pilíře

Automobilka Tesla vystavěla již první pilíře Giga Texas, kde plánuje vyrábět svůj elektrický pickup Cybertruck. Celá stavba samotné Gigafactory pokračuje neuvěřitelným tempem a vypadá to, že vše jde dle časového harmonogramu, který Tesla před začátkem výstavby vytvořila.


Americká automobilka Tesla v minulém čtvrtletí letošního roku oznámila místo, kde vystaví novou Gigafactory, ve které bude následně vyrábět elektrický pickup Cybertruck. Od té doby se práce na této Gigafactory nezastavily. Terén je nyní upravený a stavební tým nyní může postavit první pilíře.

Dle fotografií pořízené v Giga Berlín se zdá, že Giga Texas bude výrazně odlišná Tesla se pro její stavbu rozhodla zvolit spíše železné pilíře. U Giga Berlín zvolila betonové pilíře. Strategie Tesly ve výstavby giga továren je vždy dle našeho názoru odlišná. Tesla při výstavbě Giga Berlín masivně propagovala prefabrikované betonové části, které pomohli k rychlé výstavbě Gigafactory. Ovšem u Giga Texas se rozhodla jít cestou železa a nevyužívat prefabrikované betonové části a pilíře.

 

V Giga Texas by se po dokončení měl vyrábět elektrický pickup Cybertruck, který byl jedním z hlavních důvodu výstavby této Gigafactory. I pře nevyužití prefabrikovaných části by Giga Texas měla být rychle v provozu, jelikož při výstavbě Giga Šanghaj Tesla také nepoužila prefabrikované betonové části a Gigafactory vyrostla během pár měsíců. Ať to je jakkoliv, tak Giga Texas má být v provozu již příští rok.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *