Giga Texas je již skoro hotová! Máme video

Nedávné pozorování Gigafactory Texas z dronu od jednoho nadšence Tesly nám ukázalo, že stavební tým neskutečně pokročil při stavbě Gigafactory a dokonce začíná hlavní budova vypadat jako budova, kterou Tesla naprojektovala.


Právě zahájení výroby Modelu Y a elektrického pickupu Cybertruck je pro Teslu nyní klíčové. Dle spekulací se má stihnout Giga Texas zprovoznit ještě v letošním roce, ale někteří tvrdí, že se tomu stane až v příštím roce. Dle snímků pořízených přímo z místa výstavby to vypadá, že hlavní budova celého komplexu je již skoro hotová a již brzy se začne s dokončováním interiéru celé budovy.

To, že se již Tesla se stavbou blíží ke konci nám před nedávnem potvrdila karosérie Modelu Y, která byla vyrobena přímo v Giga Texas a čekala na nalakování. Uvidíme, tedy kdy spatříme další karosérie a nebo, kdy spatříme celý Model Y. Dle nadšenců Tesly se tomu stane v říjnu letošního roku, přičemž sériová výroba začne v prosinci letošního roku a první dodávky se ještě stihnou do konce roku.

Kromě výroby Modelu Y plánuje Tesla vystavět poblíž Giga Texas ještě jednu továrnu, kde bude vyrábět své nové bateriové články 4680. Společně s Giga Berlín se bude jednat o dvě továrny, kde Tesla bude své nové bateriové články vyrábět, pokud nepočítáme továrnu Fremont.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *