Giga Texas bude největší továrnou světa

Velikost nové Giga Texas je těžké pochopit. Na všech videích je vidět, jakých rozměrů nová Gigafactory dosahuje. Jedná se o ohromnou továrnu a jednu z největších továren, kterou Tesla do současné doby stavěla. Pro zjištění o jaký obří komplex se jedná nám mohou dobře posloužit videa natočená z dronu od fanoušků této americké automobilky.


Již od počátku výstavby Giga Texas, kde Tesla v budoucnu plánuje vyrábět Model Y či elektrický pickup Cybertruck, jehož dodávky se mají uskutečnit v následujícím roce se ví, že se bude jednat o monstrózní komplex. Fanoušci se shodli, že americká automobilka tuto Gigafactory nestaví stejně velikou jako například Giga Nevada, Šanghaj či novou Giga Berlín. Giga Texas dosahuje ještě větších rozměrů.

Dle vyjádření generálního ředitele Elona Muska bude Giga Texas po dokončení dlouhá necelou míli. Kromě toho Musk podotknul, že Giga Texas bude mít sedm podlaží a každé patro bude dvojnásobně vysoké oproti jiným Gigafactory. Díky těmto parametrům se může Giga Texas stát největší továrnou na výrobu automobilů.

Odhady ukazují, že Gigafactory Texas se bude po dokončení rozléhat na ploše, která je asi 8x větší než ta, na které se rozléhá továrna Fremont. Pokud vezmeme v potaz, že továrna Fremont vyrábí všechny Modely Tesly, tak Giga Texas bude mít opravdu neskutečnou produkci. Očekává se, že bude ročně vyrábět více než milión vozů, přičemž se toto číslo ještě v budoucnu navýší.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *