Giga Shanghai se vrací zpět do provozu

Na novém videu z Číny můžeme vidět Giga Shanghai, které se hemží aktivitou. Tesla obnovila svůj provoz Giga Shanghai v pondělí na povolení vlády


JayinShanghai zveřejnil video z Giga Shanghai, na kterém můžeme vidět, že automobilka je opět v provozu. Dodavatelé Tesly také obnovili svůj provoz v Číně. Společnost LG Chem se v pondělí vrátila do práce s tím, že v závislosti na situaci může změnit své rozhodnutí. Společnost Joyson Safety, která dodává díly pro Tesla Model 3, se také přidala, aby pomohla zajistit, že Model MIC 3 bude co nejdříve dodán zákazníkům. 

V okolí Giga Shanghai bylo rovněž povoleno obnovit provoz asi 330 podnikům. Ve výrobě pokračují i další automobilky v Číně. Ford začal obnovovat práce v několika svých zařízeních v zemi. GM mezitím uvedla, že jejich návrat do provozu bude záviset na bezpečnosti jejich zaměstnanců, dostupné inventuře u dealerů a dostupnosti dílů. Toyota rovněž podniká kroky k obnovení provozu. 

O víkendu slíbila městská vláda v Šanghaji, že bude podnikům, včetně Tesly, pomáhat s obnovením provozu. Nabídla také, že požádá banky, aby nabízely zvýhodněné sazby za stávající úvěry. Finanční šéf Tesly Zach Kirkhorn nedávno upozornil, že zatímco média straší veřejnost koronavirem došlo k očekávanému zpoždění výroby Made-in-China Model 3, výrobce automobilů neočekává velký zásah do svých zisků, protože model MIC 3 představuje jen malý zlomek čtvrtletních zisků Tesly. 

Továrna Giga Shanghai za dvě miliardy dolarů je první továrnou Tesly mimo Spojené státy. Týdně vyrobí 3 000 kusů a minimální očekávaný výkon za rok je 150 000 vozidel. 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *