Giga Berlín roste neskutečným tempem!

Zdá se, že tempo výstavby první evropské Gigafactory se v nejbližší době nezpomalí. Nedávné snímky Giga Berlín ukazují, že stavební tým na železobetonovou konstrukci nyní pokládá ocelovou střechu. Konečně se dá říci, že se Giga Berlín blíží k dokončení a zdá se, že Tesla datum zprovoznění celé Gigafactory opravdu dodrží.


Stavební tým nyní pracuje na dokončení hlavní výrobní haly, kde se bude vyrábět Model Y. Právě tato hala je nejdůležitější, jelikož Tesla musí mít dostatečný čas na to, aby namontovala a následně zprovoznila výrobní linky, které v budoucnu budou vyrábět Model Y pro evropský trh. Výrobní hala bude navíc propojená i s moderní lakovnou, o které Musk říká, že bude revoluční.

Na budovu Body-in-White, která má být také propojena s hlavní výrobní halou nyní stavební tým pokládá také ocelovou střehu, aby Tesla tuto budovu mohla společně s výrobní halou, co nejrychleji zprovoznit.  Očekává se, že samotné stěny budou u této budovy vystavěny stejně rychleji, jako tomu bylo u budovy s názvem Drive Unit, která je již dne dokončená. Nyní se tu pokládá pouze podlaha a montují se výrobní zařízení.

Celá Giga Berlín je oproti jiným továrnám roste velmi rychle. Jedním z důvodu rychlé výstavby je využití prefabrikovaného železobetonu, které poté stavební tým do sebe skládá jako lego, čímž se celá výstavba velmi urychlí. Je také dobré říci, že Giga Berlín není první obří továrna, kterou Tesla staví. V současné době společně s Giga Berlín staví Tesla i Gigafactory v Texasu, kde bude vyrábět Cybertruck.

Informace o Giga Berlín

Giga Berlín bude jednou z nejpokročilejších továren na světě. Tesla zde plánuje vyrábět Model Y, který se bude vyrábět pouze pro evropský trh od července příštího roku, kdy Tesla celou Gigafactory uvede do provozu. Kromě Modelu Y zde plánuje Tesla vyrábět i svoje bateriové články, které by měla představit již 22.září letošního roku v továrně Fremont v rámci akce Tesla Battery Day. Kromě toho by nová Gigafactory měla být vybavena obřími lisy, které jsou v současné době největšími lisy na světě. Tyto lisy urychlí výrobu Modelu Y, jelikož jsou schopni vyrábět zadní část již zmiňovaného Modelu Y   pouze z jednoho kusu.

Uvidíme, zda Tesla dodrží termín, který si stanovila a nestanou se komplikace, které by celý časový harmonogram rozhodily.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *