Giga Berlín bude mít osm obřích lisů

Tesla nyní začíná zveřejňovat informace, které upřesňují počet výrobních linek či lisovacích strojů v Giga Berlína a další podrobnosti, které se jí týkají.


Očekává se, že Giga Berlín zahájí výrobu Modelem Y a zdá se, že Tesla bude tento Model vyrábět nejnovější technologií. K výrobě Modelu Y nyní patří i zadní část, která je nyní vyráběna z jednoho kusu, díky obřímu lisu v továrně Fremont.

Již dříve jsme Vás informovali právě o obřím lisu, který si Tesla nechala nainstalovat do své továrny Fremont. Tento lis umožnil Tesle značný pokrok ke zrychlení výroby Modelu Y. Dříve se zadní část Modelu Y skládala z několika menších částí. Nyní se skládá pouze z jedné, takže celá výroba je mnohé rychlejší a efektivnější. Je dobré říci, že obří lis, který má Tesla ve své továrně Fremont je největším lisem na světě. A právě Giga Berlín by měla být vybavena osmi těmito obřími lisy.

Zdroj: Tesla.com

K vysokému počtu obřích lisů v Giga Berlín se zdá, že Model Y nebude jediný, u kterého bude Tesla obří lis využívat. V Giga Berlín se má kromě Modelu Y vyrábět i Model 3, který je dokonalým adeptem. Právě u Modelu 3 by mohla Tesla například zadní či přední část zredukovat pouze na jeden dílu, jako tomu je u Modelu Y, čímž by zrychlila výrobu.

Využití obřích lisů má pro Teslu hodně výhod. Kromě zrychlení výroby se zdá, že díly vyrobené na tomto obřím lisu jsou levnější než díly vyrobené na klasickém lisu.

Tesla neodhalila, k čemu bude osm obřích lisů použito, i když jejich vyšší počet naznačuje, že jsou určena pro výrobu Modelu Y a Modelu 3. Je možné, že Tesla tyto obří lisy využije pro výrobu malého elektromobilu, který bude určený pro evropský trh.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *