Fanoušek Tesly natočil oblast kde bude stát Gigafactory 4

Na internetu se objevilo první video z dronu, na kterém je k vidění oblast budoucí Gigafactory 4. Video ukazuje i to že v oblasti kde má stát Gigafactory jsou hojně zastoupeny lesy – zatím.


Nová Gigafactory 4 by měla vyrábět baterie a hnací ústrojí pro vozy Tesla. Mimo jiné by u Gigafactory měly vzniknout i rozsáhlá logistická centra, zkušební dráhy ad. Tesla se už dohodla s majitely půdy na ceně, kterou žádají za pozemek o rozloze 100 hektarů. Je zde ale jeden háček.

Společnost Tesla by musela po koupi provést rozsáhle odlesnění pozemku, které by jí zkrátilo čas na výstavbu Gigafactory 4. Navíc za to Tesla bude muset zaplatit nemalé peníze, které se částečně vrátí při odkupu dřeva, které vytěží. Jelikož se proti tomuto procesu vylesňování začali bouřil ekologové, Tesla se rozhodla, že vysází třikrát více stromů než pokácí.

Očekáváme, že by s výstavbou Gigafacotry 4 mohla Tesla začít v lednu roku 2020. Podle slov Joerg Steinbach se očekává, že odlesnění celé oblasti bude dokončeno v polovině března. Z toho plyne, že výroba modelu Y by měla být zahájena nejpozději dva roky od počátku stavby. Počáteční produkce vozidel v Gigafactory 4 by měla být 250 000 vozidel ročně v první etapě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *