Fanoušek natočil, jak zrychluje tahač Semi i s přívěsem

Americká automobilka Tesla pokračuje v testování prototypu svého chystaného elektrického tahače Semi. Tento tahač má na jedno nabití zvládnout urazit vzdálenost až 1000 kilometrů. Nyní ho jeden z fanoušků této automobilky natočil, jak zrychluje.


Celá událost se odehrála ve Fremontu, kde má Tesla i svojí továrnu. Jeden z kolemjdoucích pohotově zareagovala natočil právě elektrický tahač Semi, jak zrychluje. Pravděpodobně se jednalo i o fanouška Tesly, jelikož ne každý ví o tomto elektrickém tahači.

Fanoušek zachytil prototyp elektrického tahače ve stříbrné barvě, ve které Tesla většinou tento tahač prezentuje. Na videu se fanoušku povedlo zachytil vcelku nevídaný okamžik, jelikož řidič elektrického tahače zrovna sešlápnu plyn a začal prudce zrychlovat. Navíc měl za sebou přívěs, což naznačovalo přepravě nějakého nákladu o neznámé hmotnosti. Dle specifikací, které Tesla uvedla by elektrický tahač měl z 0 na 100 km/h zrychlit za pouhých 5 sekund, respektive za 20 sekund i s přívěsem a nákladem.

Opravdu velké zrychlení elektrického tahače Tesla Semi je možná způsobeno i tím, že Tesla u něj plánuje využívat bateriové články 4680, které představila v rámci akce Tesla Battery Day. Navíc by tyto články měly zajistit i dojezd 1000 kilometrů na jedno nabití, což je u nákladního tahače velmi důležité. Kromě tohoto zde najdeme i stejný pohon jako využívá i Model 3, tedy čtveřici elektromotorů.

Zodpovězení veškerých otázek se dočkáme až v příštím roce, kdy Tesla zahájí sériovou výrobu. Uvidíme, kdy tento elektrický tahač přijde i do Evropy.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *