Evropská Gigafactory nejspíše bude nejhezčí ze všech továren Tesly

Generální ředitel Elon Musk tento týden na svém Twitteru zveřejnil oficiální render, na kterém je zobrazena plně dokončená Giga Berlín, která se nachází „uprostřed lesů“.


Elon Musk již dříve při stavbě Giga Nevada či Giga Šanghaj sdílel render, ale sdílel ho mnohem dříve než tomu je v případě renderu Giga Berlín. Render Giga Berlín Musk sdílel déle než se čekalo, ale za v lidech budila Giga Berlín veliké napětí.

Asi jste již někdy viděli fotografii některé Gigafactory od Tesly. Většina z nich mají společný design. To se, ale o Giga Berlín nedá říci. První evropská Gigafactory, která se nehází uprostřed lesa má totiž naprosto jiný vzhled, s kterým vypadá elegantněji a zapadá, tak více do přírody.

Celé Giga Berlín na renderu působí velmi ekologicky. Střecha Giga Berlín má být pokryta výkonnými solárními panely, které budou pohánět celou Gigafactory.

První evropská Gigafactory má být dokončena v červenci roku 2021. S výstavbou začala Tesla na začátku letošního roku, přičemž celou stavbu Gigafactory oficiálně oznámila na podzim loňského roku. S dokončením Giga Berlín má i na evropský trh dorazit nový Model Y, který je v Evropě velmi očekávaný.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *