EPA udělala chybu při testování dojezdu Modelu S

Automobilka Tesla zveřejnila informaci o tom, že Model S má díky nejnovější aktualizaci delší dojezd. Podle testu EPA ujede Model S po nové aktualizaci vzdálenost 643 kilometrů na jedno nabití, kvůli omylu při testování nebyl dojezd oficiální.


Začátkem letošního roku vydala automobilka Tesla novou verzi Modelu S Long Range Plus, který ujede na jedno nabití až 630 kilometrů. Přibližně ve stejnou dobu generální ředitel Elon Musk prohlásil, že má Tesla dobře nakročeno k tomu, aby její elektromobily mohli mít dojezd.

Při testování Modelu S ve verzi Long Range Plus se vyskytla chyb. EPA nechala během testování otevřené dveře a klíč od vozu uvnitř i přesto, že vozidlo bylo zaparkované. Díky této chybě ztratil Model S až 2 % kapacity své baterie. Musk dodal, že kdyby EPA neudělala tyto chyby, tak by Model S ve verzi Long Range Plus mohl na jedno nabití ujet až 643 kilometrů.

Elon Musk říká, že EPA se vrátí k testování Modelu S ve verzi Long Range Plus ihned potom, co skončí opatření zapříčiněná pandemií a Model S dosáhne dojezdu 643 kilometrů na jedno nabití.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *