Elon Musk zavítal do Berlína

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk včera zavítal do Berlína, kde se setkal s německým ministrem hospodářství Peterem Altmaierem.


Musk odletěl do Německa počátkem tohoto týdne, aby v Německu splnil několik důležitých věcí. Spolu s návštěvnou Giga Berlín, která je nyní v procesu výstavby se Musk setkal i s biofarmaceutickou společností CureVac plánoval Musk také setkání s Altmaierem, který podporuje přítomnost Tesly v zemi.

Video od jednoho fanoušků Tesly ukazuje, že Musk opravdu dorazil do Berlína kolem čtvrté hodiny odpoledne. Z letiště ho na místo prvního setkání dopravil Model X. Hned po příjezdu Musk nelenil a pozdravil hned několik členů německé vlády. Musk do Berlína dorazil se stylovým šátkem, který měl místo roušky. I přes zakrytí dýchacích cest, kvůli viru COVID-19 odpověděl Musk na několik otázek.

Setkání Muska a německého ministra hospodářství Peterem Altmaierem je nutné především z důvodu toho, že Giga Berlín je již ve stadiu dokončení, takže nejspíše oba dva muži budou debatovat o tom, co vše přinese pro zemi Giga Berlína co může Německo poskytnou Tesle.

Altmaier byl hlavním zastáncem projektu Giga Berlín. Jako ministr hospodářství je zodpovědný za pomoc německé ekonomice vzkvétat. Zatímco se Giga Berlín setkal s určitým tlakem na počátku, Altmaier si zachoval svou podporu a uvedl, že Tesla může zemi přinést pozitivní ekonomický nárůst.

V březnu Almaier uvedl, že výstavba Giga Berlín v zemi je velmi důležité nejenom pro ekonomiku, ale i pro větší ochranu klimatu. Nakonec Altmaier řekl, že Giga Berlín je jedním z nejdůležitějších sídel v zemi.

Giga Berlín bude schopna po dokončení zajistit práci 10 000 až 12 000 německým občanům. Tesla uvedla, že plánuje v Giga Berlín produkovat půl milionu elektromobilů Tesla ročně a výroba by měla být zahájena v červenci 2021.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *