Elon Musk se sešel s šéfem koncernu VW

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk se při návštěvě Německa neoficiálně sešel s šéfem koncernu VW. V rámci setkání těchto lídrů v automobilovém průmyslu si Elon Musk vyzkoušel všechny elektrické vozy od VW.


Na začátku tohoto týdne odcestoval Musk do Německa za účelem návštěvy Giga Berlín. Kromě Giga Berlín navštívil Musk i společnost CureVac, s kterou podepsala Tesla partnerství a sešel se s ministrem hospodářství, který výrazně podporuje automobilku Tesla v zemi.

Po navštívení Giga Berlín odletěl Musk zpět do USA. Ovšem, jeho soukromý tryskáč neletěl přímo do USA, ale měl mezi přistání na německém letišti Braunschweig. Zde měl dle slov mluvčího VW čekat na Musk šéf koncernu VW, s kterým měl Musk neoficiální schůzku. Musk se společně s šéfem koncernu VW vyzkoušel jejich nejnovější elektromobil. Musk se svezl v elektromobilu ID.3 nebo v nově chystaném elektrickém SUV ID.4, které má na trh přijít koncem letošního roku. Oba vozy mají konkurovat elektromobilům Tesla, konkrétně Modelu 3 a Modelu Y.

Oba dva šéfového velkých automobilek si vzájemně pochválili svojí práci. Musk si, ale již v minulosti několikrát s šéfem koncernu VW vyměnil komplimenty či názory. Šéf VW poukázal především na pokročilí software automobilky Tesla. Kromě softwaru pochválil i neuronovou síť, kterou automobilku Tesla buduje.

Je možné, že setkání těchto lídrů bylo za účelem spolupráce těchto automobilek. Šéf VW poukazoval na skvělý software, který Tesla má. Musk, ale v minulosti řekl, že Tesla plánuje sdílet své Superchargery i jiným výrobcům, takže je pravděpodobné, že se obě automobilky spojí nejspíše ve směru nabíjení elektromobilů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *