Elon Musk se v rozhovoru vyjádřil k modelu určeném pro Evropu

Generální ředitel Elon Musk se v novém rozhovoru vyjádřil k novému modelu od americké automobilky Tesly, který by měl být určený pouze pro evropský trh. Navržen by měl být v Berlíně. Musk říká, že se pravděpodobně bude jednat o malý elektrický hatchback.


Poté, co automobilka Tesla odhalila svůj plán na vybudování Giga Berlín, tak Musk řekl, že Tesla se v Německu chystá vytvořit vlastní designové centrum, ve kterém se chystá navrhnout ideální elektromobil pro evropský trh.

Musk nyní odhalil vzhled chystaného elektromobil pro evropský trh. Musk říká, že hlavním důvodem je přilákání nových talentů z Evropy.

„Myslím, že v Evropě je spousta talentů, talentovaných designérů a inženýrů. A spousta nejlepších lidí chce pracovat někde, kde dělají originální designové práce. Nechtějí jen dělat evropskou verzi něčeho, co bylo navrženo v Kalifornii. Takže si myslím, že je důležité přilákat ty nejlepší talenty, aby vytvořili originální design. “

Americká automobilka Tesla v posledních měsících věnuje velké úsilí tomu, aby přilákala nové talenty. Tesla nehledá talenty na marketing, ale talenty na výrobu. Musk dokonce řekl, že je málo inženýrů a designéru, ale mnoho lidí zabývajících se marketingem. Tesla je nejatraktivnější společností pro studenty strojírenství v USA.

„V Evropě si myslím, že by mělo smysl dělat kompaktní vůz – třeba hatchback nebo něco takového. Něco, co odpovídá „co chce většina lidí? V dané oblasti. V USA mají automobily tendenci být větší z důvodů vkusu a v Evropě to bývá menší. Pokud se pokusíte zaparkovat v hustém městském prostředí, je důležité mít auto, které se vejde na úzká parkovací místa. “

Musk v rozhovoru uvedl, že se osobně pokusil s Modelem X zaparkovat v Berlíně, když zde byl na návštěvě. Trvalo mu to dlouho a při parkování měl problémy. Elon Musk v rozhovoru neuvedl danou časovou, kdybychom se na nový elektromobil pro evropský trh mohli těšit. My doufáme, že to bude již brzy.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *