Elon Musk se oficálně přestěhoval do Texasu

Generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk se oficiálně přestěhoval do Texasu. Musk tuto informaci potvrdil během rozhovoru s Mattem Murrayem.


„Za sebe, ano, přestěhoval jsem se do Texasu,“ řekl Musk Murrayovi. Excentrický miliardář vysvětlil, že jeho krok měl co do činění s pokračující prací SpaceX se Starship a výstavbou nové Gigafactory americké automobilky Tesla v Texasu. Mezi těmito dvěma projekty Musk připustil, že tráví hodně času v Texasu.

Musk naznačil, že jeho přesun do Texasu měl něco společného s Kalifornií. Vysvětlil, že s chováním Kalifornie byl nespokojený. Kalifornské Silicon Valley se za ta léta stalo epicentrem technologických společností.

Když Murray požádal miliardáře, aby objasnil informace o jeho přestěhování do Texasu, Musk zdůraznil některé pravdy o svých společnostech, Tesle a SpaceX, v Kalifornii. Musk předstoupil před svou odpověď slovy:

„Nejprve Tesla a SpaceX očividně mají masový provoz v Kalifornii. Ve skutečnosti stojí za zmínku, že Tesla je poslední automobilkou, která v Kalifornii stále vyrábí automobily. SpaceX je poslední letecká společnost, která stále vyrábí významnou leteckou výrobu v Kalifornii. “

Musk zdůraznil, že v Kalifornii existovaly desítky závodů na výrobu automobilů. Murray také řekl, že Kalifornie bývala ve středu letecké výroby. Nyní jsou Tesla a SpaceX poslední dvě společnosti svého druhu ve státě.

V současné době se zdá, že Musk nemá v úmyslu úplně přesunout výrobu Tesly a SpaceX z Kalifornie. Může to však být stále v plánu. Nakonec to bude záviset na reakci Kalifornie na krok Elona Muska.

 

Váš tým 

Zdroj www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *