Elon Musk se blíží ke své první výplatě, je to ale komplikované

Generální ředitel Tesly Elon Musk může mít další důvod k tanci, který předved během nedávné události v Gigafactory 3 v Číně, protože se blíží ke své první velké výplatě dividendy ve výši 346 milionů dolarů.


Musk nepobírá žádný plat ani žádné peněžní bonusy. Vzhledem k tomu, že za poslední tři měsíce se akcie společnosti Tesla zvýšily na více než dvojnásobek, podle agentury Reuters se Musk brzy může těšit na rekordní výplatu.

Akcie Tesly dosáhly v pondělí rekordního maxima a trend pokračoval až do úterý a uzavíral na 537,92 USD za akcii. Společnost Tesla je připravena dosáhnout tržní hodnoty 100 miliard USD, pokud zisky budou pokračovat a pokud bude toto číslo udržováno po dobu jednoho až šest měsíců, společnost přizná Muskovi jeho první masivní výplatu ve výši 346 milionů USD.

Byl to hlavně Musk, který přivedl Teslu ke dnešní tržní hodnotě 97 miliard dolarů z méně než 4 miliard dolarů před sedmi lety. Z tohoto důvodu není překvapením, že příznivci Muska mu tuto odměnu přejí. Multimilionářská podnikatelka Barbara Corcoranová uvedla, že Elon Musk je „Divoký muž“, který dokáže porazit i automobilové obry.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *