Elon Musk má velké cíle

Tesla vyrábí úžasná elektrická auta a za vše může Musk. Dnes NASA a vesmírné cestování obecně zažívají oživení pohody a SpaceX Elona Muska byl jeho velkou součástí, jak uvádí nedávné video CNBC. Slavný astrofyzik Neil deGrasse Tyson uvedl, že partnerství NASA se společností SpaceX je jedním z největších pokroků, které agentura od přistání na Měsíci Apollo učinila.


Zdroj: Nasa

Vesmír byl samozřejmě super cool v 60. letech, kdy to sledovalo asi 600 milionů lidí po celém světě, aby viděli první misi na Měsíci. Program Space Shuttle, který probíhal v letech 1981 až 2011, přinesl několik důležitých pokroků, ale nikdy nějak nedosáhl stejné úrovně pohody. V roce 2018, kdy raketa SpaceX Falcon Heavy vypustila Starman a Elonův malý červený Roadster směrem k Marsu, spolu s ním stoupal i faktor chladnosti. V letošním roce, kdy astronauti NASA Bob Behnken a Doug Hurley letěli s kosmickou lodí Crew Dragon na ISS, zapsali se do historie mnoha způsoby. Jednalo se o první misi s posádkou pro SpaceX a první, která byla vypuštěna z americké. Ještě důležitější bylo, že to bylo tolik potřebné projevení amerického can-do ducha, důkaz, že naše problémová země může stále dělat velké věci.
V květnu uskutečnilo cestu do Kennedyho vesmírného střediska více než 150 000 lidí, aby sledovali první pokus o start, a více než 10 milionů sledovalo skutečné spuštění online o několik dní později.

Zakladatel značky Cosma Schema, Andrew Sloan, poukazuje na vliv Elona Muska (SpaceX), Jeffa Bezose (Blue Origin) a Richarda Bransona (Virgin Galactic) jako na „znovu generující velký zájem o dění v průzkumu vesmíru. “

„NASA je vždy v pohodě. Vždy“ řekl pro CNBC Scott Kelly, jehož 340 dní ve vesmíru vytvořil rekord pro NASA. „Je to jako největší značka vůbec.“

NASA je hvězda sociálních médií – agentura má přes 500 účtů na všech populárních platformách. Hlavní účet Instagramu NASA má 60 milionů sledujících a účet Hubbleova kosmického dalekohledu má 3,3 milionu. Mars Curiosity Rover má svůj vlastní účet na Twitteru se 4 miliony sledujících. NASA také nabízí bezplatný přístup do své obrovské databáze fotografií a videí, kterou lze prohledávat .

Loga NASA se také stala módní základnou a objevila se na designových mikinách a teniskách Nike hráčů NBA. Ariana Grande má hitový singl s názvem „NASA“ (a odpovídající řadu zboží s tématikou NASA).

 

Váš tým 

Zdroj  www.insideevs.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *