Elon Musk dostane odměnu za svou práci

Automobilka Tesla potvrdila, že se chystá první odměna pro generálního ředitele Elona Muska, který jako odměnu za svou práci dostane 800 miliónů dolarů.


Elon Musk i přesto, že je v čele automobilky Tesla, tak si nebere žádný plat. Akcionáři mu v roce 2018 udělili plán kompenzací za jeho činnost, co pro Teslu dělá.

Plán je na finanční odměnu pro Muska byl vymyšlený především proto, že Tesla měla veliký výnosu a díky tomu akcionáři za prodej svých akcii vydělali.

Každé zvýšení akcii Tesla o 50 miliard dolarů by mělo za následek, že Musk by obdržel 1,69 milionu z akcií, jelikož je nakupoval za 350 dolarů.

Podrobnosti o odměně pro Muska

V dokumentu oznamujícím setkání akcionářů automobilka Tesla do roku 2020 potvrdila, že první kompenzace pro Muska je již na cestě:

Cena výkonného ředitele za rok 2018 se skládá zejména z 12 stejných tranší, z nichž každá získává pouze po dosažení milníku tržní kapitalizace, který odpovídá jednomu z osmi provozních milníků založených na výnosech nebo osmi upravených provozních milníků založených na EBITDA, z nichž všechny byly prohlíženy jako obtížné překážky v době udělení grantu. I když naši akcionáři profitují z každého přírůstkového zvýšení výkonu společnosti Tesla a ceny akcií, sladění svých zájmů s pobídkami pana Muska, kompenzace v rámci Ceny za výkonnost generálního ředitele v roce 2018 spočívají pouze na úplném dosažení konkrétních milníků, což je pro pana ještě náročnější. Musk si uvědomuje hodnotu z těchto nárůstů. K datu tohoto proxy prohlášení se jedna z dvanácti tranší v rámci této ceny stala a stala se vykonatelnou, s výhradou, že pan Musk zaplatil realizační cenu 350,02 $ za akcii a minimální pětiletou dobu držení obecně použitelnou pro všechny akcie získává při cvičení.

Musk v současné době vlastní přibližně 20 milionů akcií automobilky Tesla, čímž pokryje daňové povinnosti. Akcie Tesly vlastní i někteří zaměstnanci.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *