Elon Musk daroval přes 1000 plicních ventilátorů

Výroba respirátorů, roušek a plicních ventilátorů není v momentální době velmi snadná. Tesla a její generální ředitel Elon Musk na to, však rychle zareagoval a pomohl.


 Již před nedávnem jsme informovali o tom, že Tesla darovala několik desetitisíců roušek i když je sama nevyrobila, vzala je totiž ze svých skladů. Když guvernér Kalifornie, Gavin Newsom řekl, že Elon Musk daroval státu 1000 plicních ventilátorů mohli si někteří lidé myslet, že je Tesla již vyrobila a neprošly testy. Ovšem, tak to nebylo, ale nemění to nic na to, že tyto plicní ventilátory pomohou 1000 lidí, kteří jsou ve vážném stavu po infikaci virem COVID-19.

Celá akce ze strany Tesly a jejího generální ředitele Elona Muska umožnila dostat do USA 1000 plicních ventilátoru, přesněji 1255. Bohužel se stále neví, kdo je přesně daroval, zda to byl pouze Musk, Tesla či SpaceX nebo všichni dohromady.

Plicní ventilátory, které nejspíše darovala Tesla a jejích generální ředitel Elon Musk a možná SpaceX byly vyrobení prvotřídními firmami, jako jsou ResMed, Philips a Medtronic.

Uvidíme, zda Tesla v budoucnu dodá nemocnicím a státu respirátory, plicní ventilátory a roušky, které vyrobila v některé ze svých továren.

 

Váš tým 

Zdroj  www.insideevs.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *