Elon Musk chce přidat Inteligentní systém HVAC do aut i domů! Má mluvit!

Rezidenční řešení společnosti Tesla může brzy zahrnovat systém HVAC, který by rozšířil velmi chválený „režim obrany biologických zbraní“ pro domácnosti i automobily. V řadě nedávných tweetů Elon Musk poznamenal, že by rád, kdyby Tesla vytvořil tichou a účinnou HVAC jednotku, doplněnou kontrolou vlhkosti a HEPA filtrem.


Muskovy nedávné tweety byly zveřejněny jako reakce na rozhovory o novém tepelném čerpadle Tesla Model Y, které generální ředitel poznamenal, že je velmi velký problém. Model Y je prvním z elektrických automobilů Tesly, který používá tepelné čerpadlo, které je obecně účinnější než elektrický odporový topný systém používaný v předchozích vozidlech společnosti, jako jsou Model S, Model X a Model 3.

Na základě Muskových tweetů budou jednotky Tesla HVAC vybaveny několika novými a užitečnými funkcemi, mezi něž patří funkce regulace vlhkosti a filtr HEPA. Vezmeme-li v úvahu, že domácí filtry HEPA a čističe vzduchu se staly populárními spotřebiči v několika oblastech po celém světě. Pokud Tesla dokáže navrhnout filtr HEPA, který lze použít pro celý dům, nepochybně by to změnilo mnoho životů, mezi nimi i lidi trpící alergiemi.
Ale to není vše. Musk také navrhl, že Teslův nadcházející systém HVAC by mohl být navržen tak, aby komunikoval nebo „mluvil“ s elektrickým autem majitele domu. Tímto způsobem mohl dům nastavit vlhkost a teplotu na požadované nastavení svých vlastníků před jejich příjezdem. Kromě toho, že jde o inteligentní funkci, umožňuje to také, aby jednotka HVAC neplýtvala energií. Musk dokonce zmínil, že i pro kondenzaci jednotky HVAC kondenzuje voda.

Jo, do značné míry. Dům by mohl mluvit s autem a vědět, kdy přijdete domů, takže teplota a vlhkost by byly perfektní stejně, jak přijedete. Žádná zbytečná energie navíc.

Myšlenka společnosti Tesla vytvořit systém HVAC pro domácnosti zákazníků není nový koncept. Musk se o tom zmínil v roce 2018 během svého hostujícího vystoupení v Joe Rogan Podcast. Zatímco Musk tehdy výslovně nepopisoval jednotku HVAC, zmínil se o konceptu Tesla „Smart Home“, který zahrnuje účinný klimatizační systém.

„Měl by předpovídat, kdy budeš doma, a pak ochladit místnosti, které pravděpodobně použiješ s trochou inteligence.“

Nemluvíme o „geniálním domě“. Jen základní věci, “řekl Musk.
Tesla není nováček, pokud jde o vývoj systémů HVAC s integrovanými filtry HEPA, protože společnost instalovala jednotky do svých vlajkových vozidel, modelu S sedanu a modelu X SUV. Filtry HEPA modelu S a X tvoří páteř jejich „obranného režimu biologických zbraní“, který majitelé elektrických automobilů považovali za neuvěřitelně užitečné v době, kdy je kvalita vzduchu špatná. Majitelé Tesla Model S a Model X připsali tuto funkci například na udržování čistoty vzduchu v kabině během požárů CA.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *