e-SALON 2019 provede návštěvníky novinkami, současnými trendy i budoucností čisté mobility

 V PVA EXPO Praha se ve dnech 14.-17. listopadu 2019 uskuteční 2. ročník veletrhu e-SALON,  který se pyšní národními premiérami elektromobilů od věhlasných světových automobilek.


Na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA se odborníkům i široké veřejnosti představí modely od značek Volkswagen, KIA, ŠKODA, Tesla, Hyundai, Ford, Mitsubishi a mnoha dalších. V halách PVA EXPO PRAHA nechybí ani letouny s nadčasovým pohonem, skútry, motocykly, kola, loď a další vozítka. Návštěvníci uvidí také supervýkonné dobíjecí technologie. V rámci veletrhu e-SALON se představí i novinky značky Škoda, a to hned několik modelů: CITIGO® iV, SUPERB IV a VISION iV. Společnost Volkswagen představí na veletrhu v české premiéře své ID.3, které nabízí dojezd až 550 km s 8letou zárukou na baterie. Automobilka KIA přivezla do Letňan dva čistě elektrické modely. Poprvé je v České republice k vidění i druhá generace modelu e-SOUL a vystaven je i první čistě elektrický crossover značky e-NIRO. Hyundai reprezentují vozy s nízkými a nulovými emisemi. Mezi poslední novinky této značky patři KONA Hybrid, KONA Electric či modernizované modely IONIQ. Značka Hyundai je průkopnikem v rámci vodíkové mobility a v loňském roce představila druhou generaci NEXO. Své elektromobily ukáží i další významné světové značky.

Na veletrhu se například Renault pochlubí novou generací modelu ZOE, Ford ukáže nový hybrid Mondeo. Návštěvníci uvidí také například model Tesla 3, Audi předvede nejen e-tron, ale i plug-in hybrid Audi Q5 TFSI e, říká ředitelka veletrhu e-SALON Jana Nosálová.

Vzduch i voda

Ke slovu se na veletrhu čisté mobility, jejímž spoluorganizátorem je TV Prima, dostanou také vizionaři z oblasti letectví. V Letňanech se uvede PURE FLIGHT s elektrickým letadlem PNIX a ukazují i evoluci tohoto stroje pro příští roky, kterou bude elektroletadlo s vodíkovým palivovým článkem. V Letňanech najdou návštěvníci i kompletní tandemové rogalo na elektrický pohon nebo jednomístnou tříkolku či vrtulník. Na druhém ročníku veletrhu e-SALON nechybí ani žhavá novinka letošního podzimu, kterou je elektrická loď KeelCraft. Tento luxusní stroj určený pro sportovní volnočasové vyjížďky se pyšní nejmodernějším elektropohonem, který je schopen ujet až 100 kilometrů.

Součástí veletrhu e-SALON je i bohatý doprovodný program, kde kroměš elektomomobilů je možné shlédnout i elektrokol, motocykly, čtyřkolky a dalšími vozítka. Společnost Svět elektrokol nabízí testovací jízdy značek Lectron a Bulls, dvakrát denně mohou návštěvníci sledovat také unikátní bike show. Starají se o ni členové Bike O’Clock známí ze soutěže Česko Slovensko má talent. Ve vstupní hale je možné se také zúčastnit zajímavých workshopů na téma elektrokola a využít zde i servis, o což se postará časopis Electric Bike Action. Milovníci motorek se mohou seznámit také s exponáty od Harley Davidson nebo Böhmerland. Výrobce motorek, skútrů a čtyřkolek KYMCO ve svém stánku ukazuje nový elektrický motocykl RevoNEX. Po světové premiéře v Miláně v minulém týdnu se i návštěvníci veletrhu e-SALON mohou podívat na nový přirůstek. Na stánku je k vidění nový model elektrického skútru i- One nebo inovovaná tříkolka CV3. Atraktivní zábavu pro širokou veřejnost, především pro rodiny s dětmi, organizuje televize Prima. Ta má připravený program podle zaměření jednotlivých televizních kanálů i stánek pořadu Autosalon, kde se mohou návštěvníci potkat s moderátory oblíbeného pořadu zaměřeného na auta. Nechybějí ani další známé tváře z obrazovky televize Prima, které bude možné v pátek i v sobotu potkat na autogramiádě. Zájemci tak mohou získat autogram nebo se vyfotografovat například s Evou Perkausovou, Petrem Vágnerem, Monikou Leovou nebo mistrem vychytávek Láďou Hruškou.

Co dále přinese doprovodný program veletrhu?

Exhibiční závod vodíkových modelů autíček a jízda s vodíkovými speciály na vlastní kůži. Sraz automobilů značky Tesla, synchronizované mávání křídly a pokus o nový český rekord. Atraktivní testovací jízdy elektrokol, motorek, elektromobilů a dalších vozítek. Letadla a loď na elektrický pohon. Naučné přednášky a diskuze pro všechny, které zajímá elektromobilita, čistá mobilita nebo nabíjecí infrastruktura. Interaktivní preventivní program na stánku BESIP

Podrobnosti najdete na e-salon-cz

Váš tým 

Zdroj  tisková zpráva

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *