Druhé patro továrny Fremont roste neuvěřitelnou rychlostí

Tesla v rámci své akce Tesla Battery Day odhalila své nové bateriové články 4680, které si bude sama vyrábět. Jako pilotní projekt pro výrobu baterií zvolila továrnu Fremont, kde současně vystavuje i druhé patro právě pro výrobu a vývoj nových bateriových článků. V budoucnu by se tyto bateriové články měli vyrábět i v Evropě nebo v Texasu.


Před akcí Tesla Battery Day musel stavební tým přerušit výstavbu druhého patra továrny Fremont, aby Tesla na akci vše stihla připravit a nebyly zde žádné rušivé elementy. Nyní stavební tým znovu začal s výstavbou druhého patra továrny Fremont. Ovšem zdá se, že nyní zvolil mnohem rychlejší tempo.

Během Battery Day manažeři Tesly poznamenali, že se očekává, že pilotní linka v Kato Road zasáhne při nárůstu roční produkci 10 GWh, což je dnes zhruba čtvrtina produkce Gigafactory Nevada.

Kromě růstu druhého patra továrny Fremont poznamenal jeden z fanoušků Tesly, že továrna Fremont jede v současné době na plné obrátky. Celá továrna je nyní obklopena vyrobenými vozidly, které čekají na doručení. Navíc se zdá, že obří lis, „Giga Press“ se po dlouhém testování konečně blíží k reálnému provozu.

První „Giga Press“, který do továrny Fremont byl nainstalován se po dlouhém testování blíží do provozu. Zatím, ale nemáme žádný reálný důkaz a jedná se pouze o domněnku. Na obřím lise by Tesla měla vyrábět zadní část Modelu Y, kterou Tesla nyní bude schopna vyrábět pouze z jedné části. Zdá se, že Tesla chystá i druhý obří lis, který bude naopak od jeho sourozence vystavený povětrnostním podmínkám.

Automobilka Tesla chce opravdu dodržet svůj cíl, který si na začátku letošního roku stanovila. Tesla chce za letošní rok dodat 500 000 vozidel, přičemž by toto čtvrtletí musela dodat 180 000 vozidel. Uvidíme, zda se Tesla povede tento cíl splnit.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *