Dohoda s Fiatem a Chryslerem by mohla vydláždit cestu pro Gigafactory 4

Dohoda o sdílení vozového parku společnosti Tesla s Fiat-Chrysler Automobile (FCA) může pro vTeslu generovat tak velký zisk, že by mohla nakonec financovat Gigafactory 4 sama – podle analytiků společnosti Baird.


Analytik Baird Ben Kallo říká, že tato dohoda zvýší Tesle ziskové marže, které budou stačit k tomu, aby zaplatily počáteční výstavbu Gigafactory 4. Oba výrobci automobilů se spojili, aby vytvořili alianci, která by Fiatu v roce 2020 usnadnila splnění požadavku EU na CO2 ve výši 95 g na kilometr. Dohoda vyžaduje, aby FCA do roku 2023 zaplatila společnosti Tesla 2 miliardy dolarů, přičemž splátky se rozdělí na přibližně 150 – 200 USD milionů dolarů za každé čtvrtletí.

Bez dohody s Teslou loni na jaře by FCA bojovala o splnění nově přijatých emisních limitů a mohla by být vystavena velkým pokutám, které by mohly společnost uvrhnout do finančnčních potíží. FCA oznámila loni na jaře plán na rozšíření svého vozového parku. Společnost také nedávno představila svůj plně elektrický Fiat 500 a Plug-In Hybrid varianty Jeep’s Compass, Renegade a Wrangler.

FCA však není plně nakloněna budoucnosti, která usiluje zejména o udržitelnost. Kalifornie se nedávno rozhodla zastavit nákup vozidel od společností, které nepodporují státní emisní normy, a FCA byl jedním z dotčených výrobců. Doufejme, že výrobce přehodnotí svůj postoj a připojí se k hnutí, které bude bojovat proti globální klimatické krizi.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *