Do Evropy dorazily Modely 3 z Číny

Loď Toscana přepravují Modely 3 vyrobené v Giga Šanghaj do Evropy dorazila do belgického přístavu Zeebrugge. Loď přepravila Loď Tesla přepravila přibližně polovinu ze 7 000 Modelů3, které byly vyrobeny v Giga Šanghaj. Loď z Číny do Evropy vyplula přibližně před měsícem.


Sledovač lodí Tesla Morten Grove ohlásil příjezd Toscany na Zeebrugge. Jedná se vůbec o první loď, která plula z Číny do Evropy a přepravila vozy vyrobené v Giga Šanghaj. Loď přepravila Modely 3 ve verzi Standart Range Plus.

Toscana zahájila svou cestu koncem října pamětním ceremoniálem v Šanghaji, během kterého se v čínské Tesle konala malá oslava cesty Modelů 3 do Evropy. Na akci bylo oznámeno, že Model 3 vyrobený v Giga Šanghaj splnil všechny požadavky na certifikaci pro evropský trh.

Přepravení Modelů 3 do Evropy byl další velký milník pro Giga Šanghaj. Ta v minulosti významně přispěla k ziskovým čtvrtletím. Tato loď nebyla určitě poslední, která z Giga Šanghaj do Evropy plula. Tesla plánuje do Evropy začít více dovážet modely 3 vyroben v Giga Šanghaj. Nedávné zprávy ukazují, že Tesla plánuje v příští příštím Giga Šanghaj vyrobit 550 tisíc elektromobilů. Americká automobilka tesal jich plánuje 110 tisíc odeslat do Evropy.

Tesla plánuje v Evropě otevřít v roce 2021 Giga Berlín ,která ze začátku bude vyrábět pouze Model Y. I přes otevření Giga Berlín musí Tesla do Evropy dopravovat Modely 3 z Číny. V budoucnu chce Tesla vytvořit několik továren na každém trhu, aby tyto továrny pokryly poptávku daného trhu a nemusela složitě vozy přepravovat z jiných trhů.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *