Do akcií automobilky Tesla nyní investují i odborníci v oboru

Na začátku tohoto týdne jsme vás informovali o tom, že Tesla bude do konce roku zařazena do prestižního akciového žebříčku S&P 500. Po zveřejnění této informace Tesle extrémně vstouply akcie. Můžeme říci, že se jedná o nové rekordní maximum, jelikož investoři nakupují akcie Tesly jako splašení. Dokonce i americký miliardář a investor Warren Buffett řekl, že kupuje akcie Tesly.


V půlce tohoto týdne vzrostli akcie o 8% a včera o 10%. Výsledkem je, že Tesla přidá 80 miliard dolarů do akcií. Zajímavou informací je, že obří investice do americké automobilky Tesla v současné době zvažují velcí investoři, kteří se v tomto oboru vyznají. Známý americký investor a miliardář Warren Buffett řekl, že může investovat velké částky právě do automobilky Tesla.

Firma, kterou vlastní Warren Buffett nyní investovala velkou částku do neznáme společnosti. Frank Peelen zjistil, že přibližně 50 milionů akcií Tesly (TSLA) zmizelo v rukou aktuálně neznámých investorů na základě přihlášek 13F. Je možné, že firma Warrena Buffetta investovala velkou částku právě do americké automobilky Tesla.

Nová investice by mohla mít hodnotu kolem 11 miliard dolarů. Investice této velikosti by s největší pravděpodobností vyústila ve více než 5% vlastnictví většiny automobilky.

Akcie Tesly v budoucnu budou dosahovat neskutečné hodnoty, jelikož Tesla na konci letošního roku plánuje vydat plnou verzi Autopilota. Plánuje začít se sériovou výrobou Cybertrucku a Roadsteru. Plánuje také uvést na trh dva elektromobily, přičemž každý bude určený pro daný trh. Uvidíme, jakou hodnotu budou mít akcie třeba za rok či za dva.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *