Dle analytika má Tesla hodnotu 1900 dolarů za akcii

Automobilka Tesla nedávno získala silnou důvěru od společnosti Wedbush Securities, kdy analytik Dan Ives zvýšil cenový cíl společnosti na 1 900 $ za akcii. K zvýšení hodnoty měl analytik důvod, jelikož u Tesly jako velikou výhodu považuje nové baterie, Giga Šanghaj a velký nárůst prodeje vozidel ve třetím čtvrtletí letošního roku.


Analytik společnosti Wedbush zdůraznil, že poptávka po elektromobilech v Číně se začíná znovu zvyšovat, a to by mohlo hrát ve prospěch Tesly. Právě její Model 3 určený pro čínský trh by mohl v prodeji elektromobilů za třetí čtvrtletí letošního roku sehrát velkou roli, jelikož e zdá, že v Číně začíná být populární. Analytik ve zprávě vysvětluje, že veliký potencionál vidí i v Giga Šanghaj a říká, že pro automobilku Tesla je klíčem k úspěchu.

Kromě Giga Šanghaj vidí i analytik potencionál v chystané akci Tesla Battery Day, kdy Tesla dle dosud zveřejněných informacích plánuje odhalit nové baterie, které posunou dojezd elektromobilů na novou úroveň. Kromě dojezdu, který elektromobily Tesla získají s novými bateriemi poukazuje analytik na jejich cenu, které bude okolo 100 dolarů za kWh.

 „Technologické inovace kolem Fremont zůstávají klíčovými ingrediencemi úspěchu společnosti Tesla na frontě baterií a věříme, že se společnost blíží k ohlašování miliónů kilometrů. Podle našeho názoru bude tato technologie baterií velmi pokročilá, potenciálně vydrží po celá desetiletí, vydrží všechny typy počasí / terénu a bude dalším významným milníkem pro ekosystém Tesla. Teoreticky tato baterie podpoří elektrické vozidlo na 1 milion mil a bude významným krokem vpřed“ uvedl analytik Ives.

S ohledem na tyto faktory se analytik společnosti Wedbush Securities rozhodl zvýšit svůj cenový cíl pro Teslu z již pozitivního 1 800 USD na akcii na ještě optimističtější 1 900 USD na akcii.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *