Dělá toto vše Elon Musk pro kolonizaci planety Mars?

Po představení nového pick-upu Cybertruck vypukly spekulace, že se Elon  Musk snaží dávat všem svým projektům jasný cíl.


Muskovy všechny projekty směřují k jedinému cíli – osídlení Marsu. Po založení Space X, která vyrábí rakety, chce Elon Musk prostřednictvím této společnosti dostat lidi na Mars – a to co nejdříve. Space X dělá v poslední době vše proto, aby se na Mars mohla s co nejnižšími náklady vypravit co nejdříve.

Muskova další společnost je The Boring Company, která se zaměřuje na vrtání tunelů, Hyperloop a jiné činnosti, jenž jsou spojeny s rychlou přepravou osob a materiálu. Jako vedlejší produkt společnost vyrábí stavební bloky z materiálu, který vytěží.

 

Asi nejslavnější společností Muska je automobilka TESLA. Ta včera představila studii nového pick-up automobilu Cybertruck, který má být určený mimo jiné i pro přesuny osob po Marsu. Tento krok už není souhra náhod, ale vyplývá z jasného záměru Elona Muska – toto vše se na MARSU hodí a kde jinde to pořádně otestovat než na Zemi – že? Tesla produkuje i vlastní solární tašky, což je také výrobek, který bude skvělým pomocníkem při výrobě elektrické energie kdesi daleko od nás .. . . . . .  na MARSU.

 

 

Jestli je toto vše pravda se (snad) brzy dozvíme…

 

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *