Dánsko chce snížit ceny elektromobilů

Vozy Tesla jsou na celém světě velmi žádané. Ovšem, se zvýšenou poptávkou roste i cena v některých zemí. Vláda proti astronomickým cenám za elektromobily bojuje, kvůli daním ve snaze zvýšit počet elektromobilů v dané zemi.


Na začátku tohoto týdne představila dánská vláda nový návrh, který by mohl snížit ceny elektromobilů i přes zvýšenou poptávku. Některé návrhy zahrnovaly snížení povinných daní, jako je registrace na elektromobily, vyšší ceny pohonných hmot pro spalovací motory a vyšší silniční daně u vozidel, která jako zdroj paliva používají plyn.

Daně z elektrických vozidel v Dánsku nepochybně zabraňovaly některým občanům v nákupu ekologických automobilů, protože při uplatňování těchto poplatků ceny prudce stoupají. Povinné daně patří u elektromobilů k nejvyšším na světě, přestože Dánsko již dlouho bojuje o titul jedné z nejekologičtějších zemí světa.

Například Model 3 Long Range Drive bude stát dánské občany téměř 100 000 dolarů. Více než 20% těchto nákladů pochází z daní.

Dánsko vybírá ročně na daních z prodeje automobilů přibližně 8 miliard dolarů. Většina členů parlamentu však prohlašuje, že by byli ochotni akceptovat nižší výnosy z daní z elektrických automobilů, pokud by to znamenalo, že by byly pro občany cenově dostupnější.

Automobilka Tesla již delší dobu pracuje na snížení cen. V Číně Tesla vydala i Model3, který má pohon pouze zadních kol, aby na něj mohli čínští občané získat dotaci od státu. Jedním z hlavních problémů, který brání Tesla ke snížení cen je cena baterií. Ta je nyní vysoká, ale je možné, že již brzy se vše změní a cena baterií klesne dle dlouhodobého plánu Tesly.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *