Další Tesla, další problémy! Firma na detailing objevila ty nejvážnější!

Máme tu novou Teslu model Y, která vyšla na trh teprve nedávno, ale už teď se objevují recenze a videa s nedostatky, jaké to jsou a jsou až tak vážné?


Kalifornská Tesla si během svého působení na trhu sice vybudovala povědomí velice úspěšné značky na poli elektromobilů, rovněž ovšem taky značky, která má často problémy s kvalitou zpracování svých vozů. Zprávy o špatně spasovaných dílech, oděrkách nebo přímo závadách na systémech vozidel jsme slyšeli v případě Modelu S, Modelu X i Modelu 3.
Vlastně tedy nebudete překvapeni, že po dodávkách prvních kusů nového Modelu Y se začínají ozývat i první lidé, upozorňující na nedostatečnou kvalitu a problémy s posledním elektromobilem Tesly. Na nedostatky a vady Modelu Y se nyní zaměřila i firma Chicago Auto Pros, která se zabývá detailingem a dalšími službami po stránce kosmetiky vozů.
Je tak samozřejmé, že právě tito experti si velice rychle všimnou každé maličkosti, která vozu ubírá na dojmu kvalitně postaveného auta. I na zbrusu novém Modelu Y tak byly nalezeny vady na laku, ať už šlo o nerovnosti, zalakované částečky prachu nebo stopy či škrábance po konečném leštění a přípravě vozu u dealera automobilky.

K vidění byla i odlupující se vrstva laku na rohu kapoty.
Nechvalně známý problém Tesel ve formě špatně spasovaných dílů a nerovnoměrných spár – například okolo zadních svítilen, mezi dveřmi nebo v případě zahlazení víka kufru vůči zadnímu nárazníku – byl k vidění i tady. Karbonový spoiler na kufru se pak na jednom konci odchlípl, zatímco na černém plastu zadního nárazníku se našly další škrábance.
Při kontrole se našly i určité problémy v interiéru jako třeba otisky prstů na bílé stropnici, clonítko s odlepeným čalouněním, špatně lícující díl stropního osvětlení nebo plastového obložení u sedačky, které bylo navíc silně poškrábáno. Mechanismus sklopení řady sedaček fungoval jen na jedno zadní sedadlo a rovněž panel polstrování zadní části sedačky byl odlomen.
Názor na zpracování Modelu Y si každopádně udělejte sami, ať už z videa níže nebo v galerii. Tesla je možná v nezáviděníhodné pozici, jelikož na vady nových vozů ostatních automobilek se lidé tolik nezaměřují. Pod drobnohledem však bude Tesla i nadále, dokud si nezačnou majitelé kvalitu zpracování vychvalovat. A jak to vypadá, zatím se jede ve známých kolejích.

 

Váš tým 

Zdroj  www.autorevue.cz

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *