Cybertruck je dokonalou odpovědí Tesly na Lucid Air

Lucid uspořádal 9. září působivou akci odhalující nový Air, představily čtyři různé konfigurace vozidel a pozoruhodné výkonové specifikace Dream Edition. S dojezdem 517 mil a jedněmi z nejrychlejších zrychlení, jaké kdy elektromobily viděly, komunita EV široce spekulovala o tom, jak by Tesla dokázala konkurovat nově zavedené technologii a rychlosti Lucidu, a zdá se, že Cybertruck tomu odpovídá.


Cybertruck od společnosti Tesla by odpovídal specifikacím Lucidu v rozsahu a výkonu a zároveň nabízel všestrannost pro úkoly, jako je konstrukce a kempování. Lucid Air Dream Edition ale nemá něco, co Cybertruck má:

cenovou dostupnost

 

Varianta Tesla Cybertruck Tri-Motor začíná na 69 990 $, přičemž nabízí rozsah 500+ mil a 0-60krát, což je méně než 2,9 sekundy. Za získání Dream Edition Air zaplatí zákazníci o 100 000 dolarů více.

Zákaznická základna těchto dvou vozidel bude pravděpodobně velmi odlišná. Cenová dostupnost Cybertrucku ve všech třech variantách se ukáže jako větší prodejce, zejména s ohledem na to, že nákladní automobil má před plánovanou počáteční fází výroby odhadovaných 500 000+ předobjednávek.

Lucid přiláká kupce luxusních automobilů ve všech jejich variantách pro Air. Jeho vysoce kvalitní interiér, výkonná zadní sedadla, vyspělé technologie a elegantní design sedanu jsou dokonalým vozem pro ty, kteří jsou ochotni utratit něco navíc.

Technologie společnosti Cybertruck však ukazuje jednu věc, a to skutečnost, že Tesla je schopna konkurovat Lucidu, pokud jde o rozsah, výkon a cenu.

Kromě toho byl časový rámec společnosti Tesla pro výrobu modelu Cybertruck přesunut až do května 2021, což je zhruba ve stejné době, kdy Lucid plánuje zahájit dodávky Air’s Dream Edition.

Cybertruck také stáhl vítr z plachet Riviana, který plánoval uvést na trh první plně elektrický pickup s R1T. Cybertruck však převzal obrovské množství odvolání kvůli svému jedinečnému designu a sci-fi události, které upoutaly pozornost milionů.

Ve velkém schématu věcí vede Tesla Cybertruck a plánuje nabídnout na americkém trhu ještě víc. Je cenově dostupnější, nabízí působivé hodnocení dosahu srovnatelné s Air a má vynikající výkon. Díky svým specifikacím jistě zaujme širokou skupinu spotřebitelů.

Mezitím Air osloví kupce luxusních sedanů, kteří se nemusí nutně obávat výkonu. Tito kupující podle společnosti Limelight hledají exkluzivitu, prestiž značky, kvalitu budování a špičkové spotřebitelské zkušenosti. Lucid bude schopen nabídnout všechny tyto věci kromě prestiže, jednoduše díky svému startovnímu štítku. Elektromobilita však osloví některé špičkové kupce automobilů a Air by mohl být odpovědí na tyto potřeby.

Přestože jsou Cybertruck a Air úplně dvě různá auta, Tesla dokazuje, že je schopna vytvořit nákladní vůz, který má všestrannost a užitečnou platformu, přičemž nabízí srovnatelný výkon a specifikace dojezdu za podstatně méně peněz.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *