Cybertruck bude mít stejné dveře jako Model X!

Generální ředitel americké automobilky Tesla Elon Musk nám poodhalil, jak bude fungovat další důležitá část elektrického pickupu Cybertruck. Právě Cybertruck bude mít stejné automatické dveře jako najdeme u Modelu X. Bude se jednat o stejnou pecku jako u Modelu X?


Už hned po představení Musk řekl, že se nejedná o finální verzi, která se bude od představené verze lišit. Byla řeč především o úpravě rozměrů, ale nakonec Musk řekl, že sériová verze bude mít velmi podobné rozměry. Nyní nám Musk poodhalil otevírání a zavírání dveří, které nemají kliky.

Sériově vyráběná verze nebude mít kliky, přičemž Tesla u prototypu počítala s klikami jako nalezneme u Modelu S, tedy s vyjížděními. Ale sériová verze Cybertrucku bude mít stejný systém jako má Model X. Dveře se otevřou při příchodu k vozu automaticky.

Bude to stejné jako, když přijdete k Modelu 3 s kartou či telefonem a vozidlo se vám odemkne. Přesně takhle to bude fungovat v případě Cybertrucku. Ale u Cybertrucku se vám rovnou otevřou dveře. Zatím, ale není jasné, jak to bude fungovat u zadních dveří a u dveří spolujezdce. Je možné, že Tesla vymyslí i nějaká nadčasové senzory.

Prvního sériově vyrobeného Cybertrucku se dočkáme v první polovině roku 2022, tedy až se dostaví Giga Texas a získá patřičná schválení. Uvidíme, jak finální verze bude vypadat a zda bude mít ještě nějaké změny oproti prototypu, který Tesla představila.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *