Co zažijí kosmonauti SpaceX? Vyzkoušejte si to na vlastní kůži!

SpaceX vydal simulátor, který vás naučí, jak dokovat a létat s Mezinárodní vesmírnou stanicí. Podle SpaceX je toto skutečné rozhraní, které budou astronauti Bob Behnken a Dough Hurley používat během nadcházející mise Demo-2.


Myslíš, že máš na to stát se astronautem? SpaceX má pro vás právě tuto hru. Společnost Elona Muska vydala dokovací hru, která vás přiblíží k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Tuto hru můžete hrát zde.

27. května uvede SpaceX na palubu posádku dragon – první americkou kosmickou loď, která za 11 let dopraví americké astronauty na ISS. Podle úvodního snímku nové hry se jedná o skutečné rozhraní, na kterém byli astronauti Bob Behnken a Doug Hurley učeni.
Cíl tohoto letu je ukotvit kosmickou loď k ISS. Centrální rozhraní je plné čísel. Zelená čísla označují, zda je třeba provést opravy. Když jsou pod 0,2, znamená to, že jste úspěšně zakotvili a porazili simulaci. Zní to jednoduše, že? Ne tak moc.

„Pohyb ve vesmíru je pomalý a vyžaduje trpělivost a přesnost,“ píšou tvůrci hry do úvodního snímku. To je pravda. Toto není Grand Theft Auto. Hra trvá dlouho.

Naštěstí má simulátor dvě sady ovládacích prvků, které vám pomohou přiblížit se blíže a blíže k ISS, aniž by do něj narazily. Na pravé straně je sada ovládacích prvků rotace, které vám pomohou řídit pohyb kosmické lodi. Vlevo vám několik ovládacích prvků polohy usnadňuje manévrování nahoru, dolů, vpravo, vlevo, dopředu a dozadu. Přesné přepínače ve středu každého ovládacího prvku vám pomohou provádět velmi jemné pohyby.
Správce NASA Jim Bridenstine se chlubil na Twitteru, že vyzkoušel simulátor a „při prvním pokusu uspěl.

Na rozdíl od předchozích kosmických lodí s posádkou má tato nemožně futuristická kosmická loď tryptiku tří dotykových obrazovek, na nichž jsou uloženy všechny informace o řízení a letu. (A ano, každý astronaut bude vybaven rukavicemi kompatibilními s dotykovou obrazovkou.)

„Řídicí systém byl důkladně otestován během stovek hodin výcviku a simulací s posádkou ve vhodných i nevhodných situacích, aby demonstroval plnou funkčnost v celém očekávaném operačním rozsahu posádky dragonu,“ uvedla NASA v připraveném prohlášení.

V březnu 2019 se dragon stal první lodí v historii, která se autonomně ukotvila v ISS. Je to téměř zcela autonomní, což znamená, že astronauti si mohou téměř sednout a užít si jízdu.
Pokud se věci dostanou do boku, kosmonauti mohou rychle vyskočit a převzít kontrolu nad plavidlem. Na tomto zahajovacím letu se Behnken a Hurley ujmou ovládacích prvků a poskytnou SpaceX a NASA zpětnou vazbu o tom, jak let šel.
Na Zemi, stejně jako ve vesmíru, hra vyžaduje čas. Vypadá to, že strávíme celý víkend cvičením této dokovací hře.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.popularmechanics.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *