Co vše Tesla odhalí na akci Battery Day a proč zrovna Terafactory?

Elon Musk se rozpovídal o akci Battery Day říká, že to bude nejzajímavější den v historii Tesly a naznačuje, že na akcii oznámí i polohu Terafactory.


V loňském roce Elon Musk řekl, že Cybertruck byl poslední produkt, který Tesla na delší dobu představila, ale řekl, že již brzy odhalí Tesla revoluční technologii. Je očekáváno, že Tesla revoluční technologii představí na akci Battery Day. Akce Battery Day se bude konat v Gigafactory New York.

Začátkem tohoto měsíce Musk oznámil, že akce Battery Day bude zaměřena pouze na baterie, nikoliv na hnací jednotku. V rozhovoru o výdělcích za Q1 2020 byl Musk tázán ohledně akce Battery Day.

„Ano. Ve skutečnosti nechceme vyloučit Den baterií. Chceme zanechat vzrušující zprávy pro ten den, ale bude tu spousta zajímavých zpráv. A myslím, že by to byl jeden z nejzajímavějších dnů v Teslově historii a my se na to snažíme přijít s tím správným načasováním. “

Proč Terafactory?

Musk později v rozhovoru naznačil, že nová Gigafactory Tesly bude nazvána Terafactories. Když Musk zakládal první Gigafactory, tak se jí rozhodl nazvat po GWh.

Terafactory by mohla produkovat baterie s více než terawatthodinovou kapacitou, což je 1000 GWH, přibližně 20násbel současné kapacity baterií, které produkuje společnost Panasonic v Giga Nevada.

Web Electrek informoval o tom, že Tesla na akci Battery Day odhalí výsledek svého tajného projektu Roadrunner.

Cílem je, aby automobilka Tesla vyráběla své vlastní bateriové články s využitím technologií, které sama vyvíjela ve své laboratoři v Kanadě pod vedením Jeffa Dahna. Ve vytváření nových technologií určitě Tesle pomáhá i společnost Maxwell. Cílem je, aby baterie měli vysokou kapacitu a jejich cena se pohyboval pod 100 dolarů za kWh

Musk řekl, že Tesla usiluje o to, aby se akce Battery Day konala třetí týden v květnu:

„Myslíme si, že správné načasování bude pravděpodobně třetí květnový týden.“ Neposkytujeme pevné datum, ale myslíme si, že je to pravděpodobně správné načasování.“

Akce proběhne mezi 17. a 23. květnem.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *