Co si myslí Franz von Holzhausen o Tesle? | Rozhovor

Některá čínská media měly tento týden možnost se zúčastnit konference, na které byl i Franze von Holzhausena, což je výkonný ředitel americké automobilky Tesla. Během celé konference dostal 12 otázek, které se týkaly ohledně vývoje elektromobilu pro asijský trh. Kromě toho se během konference řešila i výstavba designového centra v Číně.


Franze von Holzhausena během videokonference poznamenal, že designové centrum Tesly se vůbec nemusí nacházet v Šanghaji. U své odpovědi, ale výrazně poznamenal, že se designové centrum bude určitě nacházet v Číně

Franz také poznamenal, že Tesla je automobilka, která nemá rigidní designový jazyk. To lze vidět na připravovaných vozidlech Tesly, jako je Cybertruck, které se vyznačují designem, který se nikde neliší od Modelu 3 a Modelu Y. Všechna tři vozidla jsou sama o sobě futuristická, ale Cybertruck má naprosto výjimečný design, který mu umožňuje optimalizovat jeho trvanlivost.

Snad nejpozoruhodnější část rozhovoru von Holzhausena však spočívala v jeho poznámkách o interdisciplinárním přístupu Tesly. Výkonný ředitel poznamenal, že Tesla realizuje vysoký stupeň mezirezortní spolupráce, přičemž společnost vyžaduje, aby její designéři měli technické myšlení a inženýři museli mít designový koncept. To umožňuje automobilce Tesla rychle najít řešení problémů při vytváření produktů a vozidel, které jsou jednotné a úplné.

Vozidla Tesly se staly synonymem pohybu elektrických vozidel a hodně z toho souvisí s hvězdnou prací, kterou Franz von Holzhausen a jeho tým v průběhu let odvedli. Koneckonců, Tesla se do značné míry stala pojmem budoucnosti elektrických vozidel. Navíc se Cybertruck okamžitě po představení  stal známým vozem po celém světě. Nakonec Franze von Holzhausen uvedl, že Tesla si jde opravdu vlastní cestou, což můžeme vidět i na designu vozidel. Ten je zcela jedinečný.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *