Co říkají zaměstannci Tesly na znovuotevření továrny Fremont?

Tesla řekla svým zaměstnancům, kteří se již nevrací do zaměstnání, když se znovu otevírá továrna Fremont, že by mohli přijít o dávky v nezaměstnanosti.


Včera Elon Musk oznámil, že Tesla obnovuje výrobu v továrně Fremont, a to i na zákaz okresu Alameda, který stále pracuje na schválení bezpečného provozu továrny Fremont v současné době.

Od té doby, co byla v USA vyhlášena pandemie, tak se Tesla pokoušela udržet  výrobu v plném chodu. Musk dokonce zaměstnancům řekl, že pokud nebude některý zaměstnanec chtít chodit do práce, tak bude moci zůstat doma.

Někteří zaměstnanci na slova Muska dodali, že mají strach ze ztráty dávek v nezaměstnanosti a někteří mají strach ze ztráty zaměstnání.

Nyní, když Tesla po dlouhé době obnovuje výrobu v továrně Fremont, tak Elon Musk zaměstnancům zase říká, že pokud se necítí dobře nebo mají strach, tak ať nechodí do práce. Musk, ale upozorňuje, že by mohli přijít o dávky v nezaměstnanosti.

Tesla v mailu pro své zaměstnance napsala:

Pokud Vám bude špatně nebo budete doma z vlastní pohodlnosti, tak můžete zůstat doma, ale pozor budete na neplacené dovolené. Jestli se rozhodnete zůstat doma a nikomu se neohlásit, tak to může snížit vaše „skóre“ u státní agentury pro nezaměstnanost.

Někteří zaměstnanci se i přes zákaz znovuotevření továrny Fremont vracejí zpět do práce.

Jeden zaměstnanec řekl:

Tesla se zkouší zastrašit zaměstnance, ale zároveň používá vyhrožovaní taktiku. Říká, že pokud se neukážeme, že už nepůjdou žádné dávky v nezaměstnanosti, popřípadě již nebudete pro Teslu pracovat. Jeden ze zaměstnanců řekl, že do továrny nepůjde dokud znovuotevření neschválí zdravotní úředníci kraje Alameda.

Místní orgány uvedly, že neplánují provést zásah do továrny Fremont, protože je lepší vymyslet plán na znovuotevření než továrnu úplně zavřít. Na takovém plánu už pracují úředníci okresu Alameda.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *