Co je rychlejší Model X Raven, Model 3 performence nebo Model Y ?

Tento závod mezi Modelem X Performance Raven, Modelem 3 Performance a Modelem Y byl uskutečněn kvůli tomu, aby se zjistilo, jestli je Model Y výkonnější než jeho sourozenci.


Brian Jenkins z kanálu i1Tesla na YouTube vzal svůj Model X Performance Raven, Model 3 Performance a svůj zbrusu nový Model Y na test, které z nich bude nejrychlejší. Jenkins plánoval změřit čas Model Y a porovnat ho s časy Modelu 3 a Modelu X během jednotlivých jízd. První jízda byla mezi Modelem Y a Modelem 3. Závod vyhrál Model 3 s maximální rychlostí 183,55 km/h a s časem 11,63 sekundy. Zatímco Model Y dosáhl maximální rychlosti 181,94 km/h a závod prohrál o necelých 0,4 sekundy, tedy závod zajel za 12,04 sekundy.

Další jízda mezi Modelem X a Y ukázala rychlost nového crossoveru proti nejsilnějšímu vozu ze tří testovaných. Model X Raven zajel kolo za 11,28 sekundy rychlostí 191,95 km/h, což z něj činí nejrychlejší a nejsilnější auto z těchto tří testovaných. Zatímco model Y byl ze všech tří nejpomalejší, Jenkins byl stále ohromen jeho výkonem a má teorii o tom, proč vozidlo není tak rychlé, jak by mohlo být.

„Myslím, že je to softwarem,“ řekl. „Myslím, že to Tesla udělala proto, aby ho chránila, protože je vydaný teprve krátkou chvíli.“ K dispozici bude aktualizace softwaru jako modelu 3. “

Porovnání tří vozidel ukazuje, jak se liší a co každý vůz nabízí. Zde se můžete podívat na jejich parametry:


Tesla Model Y Performance: 
Akumulátor o výkonu 75 kWh.
450 koňských sil.
z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy.
Nejvyšší rychlost 249,45 km/h.

Tesla Model 3 Performance:
Akumulátor o výkonu 75 kWh.
450 koňských sil.
z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy.
Nejvyšší rychlost 260,71 km/h

Tesla Model X Performance „Raven“:
Akumulátor o výkonu 100 kWh.
762 koňských sil.
z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy.
Nejvyšší rychlost 262,32 km/h.


Společnost Tesla zahájila dodávky modelu Y v polovině března a provedla opatření prostřednictvím nového systému „bezkontaktního doručování“, aby zajistila, že ti, kteří si vozidlo objednali, si ho mohou bezpečně převzít. Zde je odkaz na video ze závodů:

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *