Co dělat když zamrzne elektromobil?

Majitel Modelu 3 nechal svoji Teslu zaparkovanou přes noc venku. Ta mu přes celou noc kompletně zamrzla.


Trevor page, který provozuje YouTube kanál o Tesle, sdílel video, kde se podělil o zkušenost za jak dlouho se rozmrazí Tesla, když je celá plně zamrzlá. Trevor Page nechal svůj Model 3 zaparkovaný celý den před domem v Torontu. Na Model 3 pršelo a přes noc klesla teplota pod bod mrazu. Když se ráno probudil, auto bylo kompletně zamrzlé, dokonce byl zamrzlý i nabíjecí konektor.

Page se proto rozhodl využít funkci, kterou má Tesla ve své mobilní aplikaci – předehřívání vozidla. Tato funkce slouží dobře nejenom v zimě, ale i v létě, kdy si můžete auto ohřát nebo ochladit na příjemnou teplotu. Při zahájení rozmrazování zapnul i kameru, která celý proces rozmrazování natáčela. Po půl hodině od začátku rozmrazování (zapnutí předehřívání vozidla) přišel Page k autu, aby zjistil, že nabíjecí port pro nabíjení je stále zamrzlý. Po půl hodině se stihlo rozmrazit přední sklo a začala se rozmrazovat boční skla. Po hodině od začátku předehřevu se Modelu 3 odmrazila skleněná střecha a bylo možno vyndat nabíjecí konektor a odjet s autem.

Page při rozmrazování Modelu 3 použil termokameru, na které bylo krásně vidět, která místa jsou zahřívána a která naopak ne. Ukázalo se, že nejdříve Model 3 začal rozmrazovat kamery potřebné pro funkci Autopilot, dále přední a zadní  sklo, tak, aby byl řidiči zajištěn výhled. Rovněž byly zahřívány i světlomety, kola, volat a stěrače.

Tesla má také několik tipů na sníh a led, např. přemístění stěračů do servisní polohy, aby se zabránilo námraze a deaktivaci automatického sklápění zrcátek.   Za chladného počasí doporučuje Tesla nechat vůz zapojený, aby si baterie mohla udržet teplotu. K dispozici je také možnost použít naplánovaný odjezd pro zahřátí vozidla.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *