Cíl společnosti Tesla vyrábět 1 milion aut ročně je blíže, než si všichni myslí

Vzhledem k tomu, že americký automobilový průmysl začíná to, co by mohlo být velmi dlouhou cestou k zotavení z pandemie, začíná být zřejmé, že Muskův cíl ​​by nakonec mohl být uskutečnitelný.


Klasickým způsobem sdílel Elon Musk téměř šílený cíl již v roce 2016. Při rozhovoru s analytiky v konferenčním hovoru Musk poznamenal, že je přesvědčen, že Tesla má šanci dosáhnout rychlosti výroby 1 milionu automobilů ročně. Toto prohlášení se setkalo s velkou kritikou, vzhledem k tomu, že právě rok před tím Tesla dodala něco přes 50 500 vozidel.

Tesla Gigafactory 3's Model 3 Output May Be Exceeding 1K Per Week
Foto: tesla.com

 

Rok byl krutý pro automobilový průmysl. V dubnu skončily severoamerické automobilové továrny, o nichž je známo, že vyrábějí přibližně milion vozidel měsíčně, méně než 5 000 kusů. Přestože byl rok pro automobilový průmysl bolestivý, v posledních měsících se začalo projevovat určité oživení. Jen minulý měsíc některé velké automobilky oznámily tržby, které překonaly čísla roku 2019, což naznačuje, že může být na vzestupu.

Uprostřed tohoto trendu je jediná odleva v americkém automobilovém průmyslu: Tesla. Výrobce elektromobilů pocítil největší nápor pandemie, jak ukazuje prodloužené uzavření továrny ve Fremontu od poloviny března do poloviny května. Přesto společnost dokázala vykázat ziskové druhé čtvrtletí a v minulém 3. čtvrtletí dodala rekordních 139 300 vozidel, což je o 50% více než ve 2. čtvrtletí 2020. Společnost také ve třetím čtvrtletí vyrobila 145 036 automobilů, což je o 76% méně než ve druhém čtvrtletí. 

Společnost Tesla dnes vyrábí automobily pouze ve dvou závodech, továrně Fremont Factory a Gigafactory Shanghai. A ani tehdy ještě není Giga Šanghaj plně rozvinutý, zařízení ještě nespustilo výrobu modelu Y a řada Model 3 začala fungovat pouze se 3 směnami. To znamená, že letos společnost Tesla sledovala své ambiciózní cíle: hlavní továrna v USA, která byla uzavřena déle než měsíc, a čínská továrna, jejíž Fáze 1 nyní jen zasahuje.

Tesla brings Roadster, Cybertruck prototypes and more to Battery Day [Gallery] - Electrek
Foto: teslarati.com
Tyto okolnosti se pravděpodobně do příštího roku změní. Tesla právě buduje dva nové závody na výrobu vozidel: Gigafactory Berlin a Gigafactory Texas. Oba závody jsou navrženy k výrobě velkoobjemových vozidel, přičemž německý závod na výrobu modelu Y a Texas staví model Cybertruck, což je vozidlo, které podle vyjádření Elona Muska získalo více než půl milionu objednávek.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Klára Maslíková

Jsem holka, která studuje letectví, miluje elektromobily a trochu čerstvé kávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *