Češi chtějí znovu vytvořit světový rekord! Kolik kilometrů za jeden den ujedou?

Před rokem dosáhla česko-norská posádka rekordu 2781 kilometrů za 24 hodin. Nyní se česká posádka rozhodla svůj rekord překonat a to již v sobotu 2.1.2021. Pokud při překonání rekordu chcete být, tak celý pokus o překonání rekordu můžete sledovat na YouTubu, kde bude po celou dobu živý přenos.


Současný rekord v počtu najetých kilometrů elektromobilem za 24hodin patří dvěma Čechům a Norovi. Posádka složena z Lukáše Hataše, Ondřeje Hunčovského a známého youtubera „Bjørn Nyland“ ujela v Modelu 3 ve verzi Long Range 2781 kilometrů po německé dálnici za pouhý jeden den.

Jakou taktiku zvolila posádka tentokrát?

Kapitánem celé posádky bude Ondřej Hunčovský, který je spolumajitelem Tesličky, která pořádá zážitkové jízdy elektromobily. Společně s ním v Modelu 3 pojedou i další čtyři řidiči. Pro tentokrát pojede posádka v zimě, konkrétně v teplotě okolo -2°C. Právě teplota okolního vzduchu je pro spotřebu velmi důležitá. Kromě toho zvolila posádka i jiný typ cesty a budou se potýkat i se semafory, což je může značně zdržet.

Navíc bude posádka nabíjet Model 3 na Superchargerech třetí generace, které zvládnou nabíjet Model 3 výkonem až 250 kW. To znamená, že Supercharger je schopný za 5 minut dobít do Modelu 3 až 120 kilometrů. Při vytvoření současného rekordu používala posádka dobíjecí stanice Ionity, které nabíjely Model 3 maximálním výkonem 190 kW. Posádka navíc nyní nepojede  Modelem 3 ve verzi Long Range, ale Modelem 3 ve verzi Performance.

Jaké má posádka cíle?

Posádka pro překonání rekordu vybrala po debatě znovu německé dálnice, kde mohou jet vysokou rychlostí. Při loňském rekordu jela posádka 170 km/h, přičemž nyní chce jet 180 km/h, což je výrazný rozdíl.

Cílem celé akce je ukázat odpůrcům elektromobilů, že za jeden den můžete 4x dojet do Chorvatska. My budeme celý živý přenos sledovat a pravidelně vás informovat. Na kolik kilometrů letos posádka v čele s Ondrou Hunčovským zaútočí? Celý přenos naleznete již v sobotu 2.1 na YouTube kanále Teslička.

 

Váš tým 

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *