Budou elektromobily vydávat zvuk?

Před nějakou dobou jste možná zaznamenali zprávu o přidání reproduktorů na Model 3, které mají za úkol vydávat zvuky a upozornit, tak chodce a cyklisty před vozem.


Tesla tuto novinku začala do svých Modelů 3 přidávat od 1.září. Tato novinka má za úkol upozornit chodce před blížícím se vozidlem. Vše se potvrdilo 9. září, kdy Tesla podala informaci o namontavání reproduktorů u nově vyrobených Modelů 3. Tesla kolem auta namontovala vždy dva reproduktory, které vydávají dva odlišené zvuky. Jeden pro jízdu dopředu a druhý pro couvání.

Podle některých lidí jsou reproduktory u elektromobilů zbytečnost. Tyto lidé v některých případech tvrdí, že zvuky vycházející z reproduktorů jsou až moc futuristické. Někteří lidé ovšem tvrdí, že tento nápad je dobrý, zejména pro lidi se zrakovou poruchou. NHTSA odhaduje, že nově přidané reproduktory zachrání 2 400 životů ročně a zabrání škodám ve výši 250 a 320 miliony dolarů.

Všechna vozidla, která nevydávají žádný zvuk se budou muset být do 1. září 2020 opatřeny zařízením, který zvuk bude vydávat.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *