Bude Tesla používat senzory v sedačkách?

Přechod mobilního telefonu do systému v autě přes Bluetooth může být díky snímači obsazenosti sedadel mnohem plynulejší než do teď.


S tímto nápadem přišel jeden z majitelů a fanoušků Tesly, který napsal: Když je Tesla odemčena a právě jste uprostřed hovoru, je nežádoucí přepnout zvuk z telefonu na auto. To může být i frustrující, když jste uprostřed hovoru a ještě nejste ani uvnitř automobilu. Nebo když jste blízko auta a někdo jiný nastoupí do auta, stane se totéž. Nápad: Pomocí čidla obsazenosti sedadla zkontrolujte, zda je řidič na svém místě. Jakmile je sedadlo obsazeno, přepněte zvuk Bluetooth na auto. 

Jeho myšlenka získala velký úspěch u Tesly, která se o nápad začala zajímat. Majitel a fanoušek Tesly se dokonce svým nápadem pochlubil i samotnému Muskovi na twitteru, který mu na to odpověděl: Měli jsme to už dávno udělat. Pod Muskovou odpovědí se pochlubili i jiní fanoušci a majitelé Tesly svými nápady a poznatky.   

Jeden z majitelů Tesly uvedl, že přechod z aplikace pro streamování hudby do hovoru byl velice razantní a způsobil přerušované okamžiky naprostého ticha, když Tesla přešla na Bluetooth přes reproduktory vozidla. Tímto přechodem na hovor netrpí jenom Tesly, ale i většina spalovacích aut. Jediná nevýhoda u Tesly je, že neexistuje žádné tlačítko pro nastartování vozidla, takže se telefon připojí k Tesle automaticky pokud jste v její blízkosti.

Řešením tohoto problému by mohlo být využití systému Bluetooth, který by spolupracoval se senzory sedadel. Systém Bluetooth by se neaktivoval, pokud by řidič neseděl na svém sedadle. Když by se tedy nacházel majitel v blízkosti vozu, tak by se mu mobilní telefon na auto nepřipojil- všechny hovory, hudba,… by se mu přehrávala na mobilním telefonu.

Tesla už v minulosti využila senzory sedadel pro jiná řešení. Automobilka si v lednu 2019 podala patent, který by pomocí senzorů na sedačkách vypočítal nejvýhodnější použití airbagů, při případné nehodě a to pro každou osobu na sedadle. Díky spoustě senzorů, které má Tesla ve svých vozech se může automobil hladce  po aktualizaci systému neustále posouvat zdárně kupředu.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *