Bude mít SpaceX středisko vedle Giga Texas?

Vypadá to, že americká automobilky Tesla nebude jedinou společností, ve které působí Elon Musk a nachází se v Texasu. Vedle Giga Texas v Austinu by mohlo vyrůst působiště kosmické společnosti SpaceX. Ta je v dnešní době jedinou společností, která do kosmu posílá neustále rakety a některé části se jí na přesná místa vrací.


Dle informací by mohlo být působiště společnosti SpaceX vystavěno naproti Giga Texas, takže by se Musk každé ráno mohl rozhodnout, kde dnes bude úřadovat. SpaceX již hledalo zaměstnance pro svůj projekt Starlink. Právě pro tento projekt SpaceX hledalo zaměstnance do moderní továrny v Texasu.

V Texasu se dle informací budou nacházet i další dvě společnosti, ve kterých působí generální ředitel americké automobilky Elon Musk. Konkrétně se jedná o společnosti The Boring Company a NeuraLink. Právě v Texasu v současné době bydlí i samotný Musk, který se sem z Kalifornie před pár měsíci oficiálně přestěhoval.

Zdroj: JOE TEGTMEYER

Proč Musk bydlí v Texasu?

Musk svůj přesun do Texasu odůvodnil zcela jednoduše. Jelikož americká automobilka Tesla staví v Texasu, konkrétně v Austinu svojí Gigafactory, která bude zcela jedinečná, tak Musk musel být u stavby přítomen. Navíc zde má kosmická společnost SpaceX testovací místo Boca Chica. Uvidíme zda se informace o možné výstavbě nového působiště společnosti SpaceX potvrdí. Určitě by bylo dobré, když by všechny společnosti, ve kterých Musk působí byly na jednom místě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *