Bude mít prodej Modelu Y dopad na prodej Modelu 3?

Příchod nového Modelu Y na trh by mohl mít vážný dopad na Model 3. Bude tomu, tak?


Elon Musk očekává, že nadcházející výroba a prodej Modelu Y nebude mít dopad na Model 3.

„Ne, nemyslím si, že očekáváme vážný dopad prodeje a výroby Modelu 3, jeden je sedan, druhý je spíše SUV,“ řekl Musk. Tesla CFO Zachary Kirkhorn dodal: „Nejlepší srovnání máme, když jsme uvedli model X – tehdy jsme měli už i model S. Neviděli jsme tam žádný vážný dopad. “

Musk uvedl, že prodej Modelu S ve skutečnosti vzrostl uprostřed vydání Modelu X v roce 2015. Podle informací Tesla ve třetím a čtvrtém čtvrtletí 2015 se po počátečních dodávkách Modelu X počet objednávek a dodávek Modelu S zvýšil o 49%. V celoročních aktualizacích čtvrtého čtvrtletí roku 2015 Tesla uvedla: „Během čtvrtého čtvrtletí roku 2015 bylo na celém světě dodáno celkem 17 478 kusů, včetně 206 ks Modelu X. Prodej Modelu S ve Spojených státech činil v roce 2014 celkem 16 689 kusů a v roce 2015 to bylo celkem 25 202 kusů. “Po vydání Modelu X se prodej modelu S nezastavil ani nezačal zpomalovat.  Tesla tedy očekává, že při spuštění prodeje Modelu Y vzroste zájem o Model 3. Tesle pro tento plán  nahrávájí i dotace pro elektromobily, které poskytují dané státy.

 

Dražší verze Modelu Y se začnou vyrábět už v roce 2020, nejlevnější verze Modelu Y se začne vyrábět až v roce 2021. Všechny se budou vyrábět v Gigafactory ve Fremontu, Kalifornii a v Gigafactory v Šanghaji, Číně.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *