Boring Company vybuduje další tunel v Austinu

Společnost Boring Company plánuje v Austinu vybudovat nový podzemní tunel, ve kterém v budoucnu budou jezdit vozy Tesla. Tunel by se měl nacházet nedaleko nové Gigafactory, kterou Tesla v současné době buduje.


Boring Company je známá americká společnost, která buduje podzemní tunely, ve kterých budou v budoucnu jezdit vozy Tesla. Podzemní tunely budou v budoucnu nezbytné, jelikož i v dnešní době jsou silnice ve velkých městech zaplněné a musí se stát hodinové kolony. Právě toto chce společnost Boring Company změnit.

Společnost již vybudovala tunelový komplex v Las Vegas, Los Angeles a Marylandu. Navíc společnost v minulosti z vytěžené zeminy vyráběla cihly, které následně mohla využít pro stavbu domu či některých částí tunelu.

Do tunelu vjedou vozy Tesla pomocí speciálního výtahu, na který nejedou a ten se s nimi spustí do podzemí. Následně najedou na speciální koleje a řidiči vše přenechají Autopilotu. Právě toto je možná jeden z hlavních důvodu, proč chce Tesla Autopilota dovést, co nejrychleji k dokonalosti. Bez Autopilota totiž nebudou vozy Tesla v tunelech jezdit. Vozy zde mají jezdit vysokou rychlostí, což jejich majitelům umožní se rychle přepravit z bodu A do bodu B.

Nový tunel v Austinu

Nyní společnost Boring Company zveřejnila nabídku několika pracovních pozic v místě výstavby Giga Texas, ve které Tesla bude v budoucnu vyrábět elektrický pickup Cybertruck. Dle slov, které k nabídce pracovních míst společnost dodala to vyznělo jako: „ My zde chceme vybudovat nový tunel.“

Na vybudování tunelu bude Boring Company pracovat společně s americkou automobilkou Tesla. Projekt, na kterém budou pracovat, je v současné době neznámý, ale Musk získal zkušenosti s úředníky v dané lokalitě, což bude užitečné při prosazování takového to stavebního projektu schvalovacím procesem.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *