Bill Gates řekl: ,, Tesla SEMI a elektrická letadla nikdy nebudou fungovat „.

Bill Gates hodil trochu kritiky na projekt Tesla Semi a nedávné komentáře Elona Muska o možnosti komerčních elektrických letadel.


V posledních letech se Gates soustředil na využití svého jmění k řešení hlavních světových problémů. V poslední době se mu dostává větší pozornosti kvůli jeho raným varováním, že svět není připraven na pandemii a krizí COVID-19. Nyní pomocí své platformy vydává podobné varování o změně klimatu:

Začátkem tohoto měsíce jsem psal o tom, jak je COVID-19 varovným příběhem o změně klimatu. Není pochyb o tom, že jsme za posledních několik měsíců zažili hrozné utrpení a ekonomické potíže. Ale jak je těžké si teď představit, že jsme stále uprostřed pandemie, změna klimatu má potenciál být ještě ničivější.

V novém příspěvku na blogu zdůrazňuje potřebu elektrifikace dopravy, aby bylo možné reagovat na změnu klimatu. Nicméně učinil několik kontroverzních poznámek o tom, že segmenty budou elektrické. Gates věří, že osobní vozidla budou elektrifikována, a to již do určité míry:

„Navíc zvýšená konkurence na trhu znamená, že zákazníkům je k dispozici více možností než kdykoli předtím, od kompaktních sedanů až po elegantní sportovní vozy.“ Brzy si dokonce budete moci koupit plně elektrický pick-up díky starým společnostem jako GM a Ford a novým výrobcům automobilů jako Rivian a Bollinger. “

Zakladatel Microsoftu, který řídil Model X , zmínil Teslu a její Cybertruck zmínkou o elektrických pickupech.

Žádný velký problém, Gatesovy komentáře jsou stále kontroverznější v tom, že tvrdí, že elektrické návěsy, jako je Tesla Semi, a elektrické trysky se „pravděpodobně nikdy“ nestanou:

„Problém je v tom, že baterie jsou velké a těžké.“ Čím větší váhu se snažíte pohnout, tím více baterií potřebujete k pohonu vozidla. Ale čím více baterií použijete, tím větší váhu přidáte – a tím více energie potřebujete. I při velkých průlomech v technologii baterií nebudou elektrická vozidla pravděpodobně nikdy praktickým řešením pro věci jako 18kolová vozidla, nákladní lodě a trysky pro cestující. Elektřina funguje, když potřebujete ujet krátké vzdálenosti, ale pro těžká vozidla na dlouhé vzdálenosti potřebujeme jiné řešení. “

A to navzdory několika programům elektrických návěsů, jako jsou Tesla Semi a Freightliner eCascadia, které jsou docela daleko.

Co se týče elektrických letadel, generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk předpovídá, že se stanou životaschopnými, jakmile baterie dosáhnou hustoty energie 400 Wh / kg, na čemž v současné době pracuje mnoho výrobců baterií.

Místo toho Gates navrhuje biopaliva jako potenciální alternativu k bateriím pro tyto segmenty dopravy.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *