Autopilota, který zastavuje a rozeznává semafory, jsme mohli vidět už v příručce ještě před vydáním!

Společnost Tesla se chystá vydat novou aktualizaci, jejímž výsledkem bude její Autopilot, který reaguje na semafor a stopky. Díky úniku manuálu získáme úplné vysvětlení toho, jak nová funkce funguje.


Tesla začala tlačit aktualizaci Autopilot se skutečnou schopností zpracovat křižovatky do své „flotily včasného zareagování“ skupinu vlastníků, kteří beta testují, jak jim vyhovuje nová aktualizace softwaru od Tesly? Nyní díky Tesla hackerovi Greenovi uvidíme celou příručku k této funkci – podrobně se podíváme, jak to funguje.

Tesla píše:

Pokud je aktivní tempomat Autosteer nebo Traffic-Aware zapnut, je zastavení na semaforech a značkách navrženo tak, aby identifikovalo stopky a semafory a zpomalilo model 3 / model Y až na doraz. Tato funkce využívá kamery GPS směřující dopředu, kromě dat GPS, k detekci nadcházejících semaforů, stopek a dopravních značek.

 

Tato funkce se tedy nazývá „Zastavení na semaforech a brzdových značkách“ a pracuje s Autopilotem a TACC. To také potvrzuje, že nová funkce se alespoň částečně spoléhá na GPS data, o kterých víme, že nejsou vždy přesná. Jak se očekávalo, Tesla jasně ukazuje, že funkce je ve verzi beta, a že řidič je vždy zodpovědný:
Vždy věnujte pozornost vozovce a buďte připraveni okamžitě jednat. Je na zodpovědnosti řidiče, aby určil, zda zastavit nebo pokračovat křižovatkou. Nikdy nezáleží na zastavení na semaforech a stopkách, aby bylo možné určit, kdy je bezpečné / nebo vhodné zastavit nebo pokračovat přes křižovatku.
Tato zpráva je nesmírně důležitá a měla by být při používání této funkce na prvním místě. Obzvláště, když vezmete v úvahu seznam omezení, která Tesla pro novou funkci poskytl:

• Železniční přejezdy
• Udržovací zóny
• Mýtné stánky
• Přechodové systémy
• Výnosy nebo dočasná semafory a značky stop (například na staveništích)
• Různá semaforová světla, kola a přechod pro chodce, světla pro jízdní pruhy atd.

Některé z nich jsou na křižovatkách celkem běžné.
Kromě toho, zatímco se tato funkce snaží zastavit na červené světlo, poté vyžaduje, aby řidič jel na zelenou. Tesla vysvětluje, že vozidlo bude vyžadovat povolení od řidiče k vjetí na křižovatku, i když je zelená:

Pokud je povoleno zastavení na semaforech a brzdových značkách a používáte tempomat Autosteer nebo Traffic-Aware, na dotykové obrazovce se zobrazí vyskakovací zpráva, která vás informuje, že bylo detekováno nadcházející semafor, značka stop nebo dopravní značka. Když se blíží k místu zastavení, i na křižovatce, ve které je semafor zelený, model 3 / model Y se zpomalí a zobrazí červenou čáru, která označuje, kde vozidlo dorazí k úplnému zastavení. Chcete-li pokračovat přes křižovatku (opět, i když je semafor již zelený), musíte sešlápnout řadicí páku nebo krátce sešlápnout pedál plynu, aby bylo povoleno vozidlo pokračovat. Když potvrdíte, že chcete pokračovat, červená stopová čára zčervená a model 3 / model Y pokračuje křižovatkou a obnoví nastavenou rychlost.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *