Autopilot Tesly model Y, jak si vede na autodráze?

Model Tesla Y byl recenzován několika recenzenty jako legitimní řezbář zatáček. Přestože crossover dosud nemá vyhrazeného autopilota, model Y předvedl své manipulační dovednosti na uzavřeném okruhu a je to působivé.


Schopnosti modelu Y na trati jsou samozřejmě velmi závislé na jeho řidiči. Začátečník by pravděpodobně jel rychlostí hrocha, ale zkušený řidič by na trať pravděpodobně přijel s velkou jemností a razancí. Model Y je ale Tesla a je známý svou schopností manipulovat s některými ze svých jízd samostatně, alespoň do určité míry, bavíme se o autopilotu.
Tudíž pro nadšence a vlastníka Tesly Briana Jenkinsa z kanálu YouTube i1Tesla má smysl vyzkoušet si možnosti modelu Y na dráze s Autopilotem. Závodní dráhy nemusí mít jízdní pruhy, na nichž závisí Autopilot, ale systém asistence řidiče by měl být alespoň teoreticky schopen zvládnout zákruty a zatáčky závodní dráhy bez větších problémů.
Spolu s nadšencem Tesly Out of Spec Motoring se hostitel i1Tesla a několik jejich přátel rozhodli otestovat, zda bude Autopilot schopen dokončit kola na trati. Skupina se rozhodla nastavit rychlost Autopilota na maximum, což by mělo crossoveru poskytnout slušnou rychlost.

Jak bylo vidět na záběrech, Tesla Y může pomocí Autopilota udržovat vysoké rychlosti během přímých úseků trati, a to i přesto, že neexistují čáry pruhu. Křivky byly o něco složitější, proto se vozidlo výrazně zpomalilo. Jenkins později poznamenal, že nakonec byl Autopilot schopen zvládnout trať s výjimkou jedné extrémně těsné sekce, která zahrnovala zatáčku téměř o 180 stupňů.
Je třeba poznamenat, že testovací model, Autopilot modelu Y se právě provádí v duchu zábavy a v žádném případě není míněn jako něco vážného. Nicméně myšlenka závodnického auta, které by bylo řízeno autopilotem není vůbec špatný nápad. Bylo by například zajímavé sledovat, jak Plaid Model S zvládne technický kurz pomocí verze Autopilot nebo Full Self-Driving, která je maximalizována pro rychlost. Možná by něco takového v budoucnu přijelo?
Podívejte se na testování i1Tesla Tesla Model Y pomocí Autopilota v níže uvedeném videu.

 

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Pavel Pikola

Jsem kreativní člověk, co se nebojí experimentovat. Rád stříhám videa, upravuji fotky a moderuji zajímavé události.

2 komentáře: „Autopilot Tesly model Y, jak si vede na autodráze?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *