Autopilot nově zastaví automaticky na semaforech, stopce,…

Automobilka Tesla se chystá vydat aktualizaci Autopilota, která po aktualizaci umožní automatické zastavení na semaforech, jak můžeme vidět i na zveřejněném videu.


Celá aktualizace Autopilota měla být součástí toho, co generální ředitel Elon Musk nazývá „feature complete“, tedy full self-driving capability.

Místo toho Tesla vytvořila aktualizaci, kterou Musk nazval „full self-driving preview“, což je funkce, která má integrované stopky, semafory a vše se ukazuje graficky na obrazovce ve vozech Tesla, z čeho plyne, že se řidič nemusí už starat ani o semafory a stopky a vše vidí na obrazovce. Ale i přesto se musí plně věnovat řízení (dávat pozor na cestu), jak Tesla již několikrát uvedla.

Když poprvé vydala Tesla tuto aktualizaci v prosinci, tak Autopilot některé semafory vůbec neviděl a ignoroval je.

Nyní ovšem Tesla „nepovedenou aktualizaci opravila. Tesla se v poslední době snažila tlačit na to, aby Autopilot uměl přehledně zpracovat křižovatky, semafory a dopraní značení. Tyto informace poskytli majitelé vozů Tesla, kteří testují beta verze Autopilota.

Tato aktualizace, kterou Tesla vydala byla podle všeho příslibem, který automobilka Tesla dala od doby, kdy před lety začala s prodejem Full Self-Driving.

Celá aktualizace bude poskytnuta pouze majitelům, kteří mají jeden z nejnovějších hardwarů a zaplatili si Full Self-Driving za 7 000 $, tedy s možností úplného samořízení vozidla, který přidaná funkce zahrnuje.

Po aktualizaci bude umět Autopilot reagovat na semafory a stopky, bezpečně jezdit v ulicích města. Vypadá to, že Tesla dělá vše proto, aby mohla za nedlouho spustit svojí Full-Self-Driving flotilu vozů Tesla.

Zatímco Autopilot bude schopen automaticky řídit i na křižovatkách, semaforech, na dálnicích, tak Tesla stále žádá řidiče, aby se drželi volantu a v nebezpečné situaci zareagovali. Pamutujte si, že řidič je stále zodpovědný za svoje vozidlo.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *