Autopilot má za sebou další nehodu. Řidič se, ale díval na film…

V USA se stala vážná dopravní nehoda Tesly, při které vůz, který v okamžiku nehody jel na Autopilota. Nejednalo se o normální nehodu, ale Tesla, která jela na Autopilota narazila do policejního vozu. Ovšem řidič, který seděl za volantem přiznal, že se během jízdy díval na film na svém mobilním telefonu.


K nehodě došlo v Severní Kalifornii. Tesla zde dle informací doslova smetla policejní hlídku. Je důležité říci, že ta to státní policie pomáhala té dopravní při vyšetřovaní nehody. Naštěstí nikomu nic nestalo, ale řidič hrozí vysoká pokuta či jiný postih.

Řidič se policii sám přiznal, že v době nehody sledoval na svém mobilní telefonu film. Jelikož se díval na film, tak nemohl dávat pozor na řízení, takže porušil zásadní pravidlo Tesly. Ta varuje, že i při jízdě na Autopilota má být řidič či řidička zasáhnout, jelikož Autopilot je stále vy vývoji.

Dálniční policie k nehodě uvedla: „Řidič vozu Tesla, který byl po nehodě identifikovaný jako Devainder Goli of Raleigh uvedl, že se v době nehody díval na film na svém mobilním telefonu. Dále uvedl, že vozidlo jelo na Autopilota, což je autonomní systém řízení od automobilky Tesla“.

Automobilka Tesly výrazně upozorňuje, že po celou dobu jízdy na režim Autopilot musíte mít ruce na volantu a v případě chyby zasáhnout. Řidiči, ale toto nerespektují a často se dívají na filmy či si projíždí sociální sítě.

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *