Autopilot již zvládne předjet popelářský vůz

Americká automobilka Tesla neustále zdokonaluje svého Autopilota. Full Self-Driving (FSD) ve verzi beta 5 již zvládne předjíždět i popelářský vůz. Majitel vozu natočil i video, jak jeho vůz předjel popelářské vozidlo. Podívejte se.


Netrvalo dlouho a majitelé, kterým Tesla zpřístupnila nejnovější verzi Autopilota začali na YouTube nahrávat videa, ve kterých můžeme vidět opravdu výrazné zlepšení Autopilota oproti předchozí verzi. Celý tým Tesly v současné době pracuje právě na zdokonalení Autopilota, což je velmi vidět. Generální ředitel Elon Musk před nedávnem informoval o tom, že Tesla bude pro majitele s nejnovější verzí Autopilota vydávat aktualizace skoro každý den.

Jedním příkladem neustálého zlepšování Autopilota je moment, kdy Tesla Model 3 jedoucí na Autopilota verze beta 5 zvládne hravě předjet popelářské auto jedoucí na ulici.

Autopilot si nejprve nadjede, aby dobře viděl na celou situaci. Poté zjistí, že manévr nemůže provést z důvodu jedoucích aut v protisměru. Proto se Model 3 vrátí zpět do svého pruhu a vyzve řidiče, aby převzal řízení. Ten Autopilota opět zapne a Autopilot zanedlouho začne provádět manévr. Trvalo opravdu pár sekund a manévr byl dokončen. Autopilot tuto situaci zvládl opravdu výborně. Je možné říci, že je opravdu již připravený na reálný provoz pro všechny majitel vozů Tesla.

Co na nejnovější verzi Autopilota říkáte? Využívali by jste jí?

 

Váš tým 

Zdroj  www.electrek.co

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *