Autopilot již nepotřebuje potvrzení na semaforech

Před nedávnem Tesla při nové aktualizaci odebrala nutnost potvrzování řidiče „zeleného světla“.


Nové video od jednoho z majitelů Modelů 3 ukazuje hladký průjezd Modelu 3, který je řízen Autopilot na semaforech, kde je zrovna zelená. Před aktualizací jste museli po naskočení zelené na semaforu potvrdit, jestli vozidlo může pokračovat v jízdě.

Při vydání první aktualizaci, která umožňovala Autopilotu rozjetí ze zelené vyžadovala potvrzení řidiče. Řidič musel potvrdit pokračování v jízdě buď stisknutím páčky vedle volantu nebo lehkým sešlápnutím plynu. Tesla řekla, že toto potvrzování bylo pouze preventivní a zároveň musela otestovat funkčnost.

Nová aktualizace 2020.24.6 již nevyžaduje potvrzení řidiče. Tesla v této aktualizaci zdokonalila rozjíždění na semaforech, ale i zastavování na semaforech a křižovatkách.

„Funkce rozjezdu a zastavení na semaforech a stopkách již nevyžaduje potvrzení řidiče sešlápnutím plynu či páčky. Vozidlo již nyní je schopno samo pokračovat po naskočení zelené na semaforech.“

Tesla výrazně upozorňuje řidiče, že i když potvrzení zrušila, tak řidiči musí dávat pozor a v případě potřeby zasáhnout. Díky této nové funkci bude Tesla sbírat data, které poté použije k vyvinutí zcela autonomní flotily vozů Tesla.

Nová funkce rozjíždění na semaforech je zatím dostupná pouze v USA, ale generální ředitel Elon Musk řekl, že v Q3 2020 se tato funkce rozšíří do všech států. Tesla vždy nejprve umožní používat novou funkci v USA  a až poté jí vypustí i do dalších států, jelikož má každý stát odlišné dopravní značení.

 

Váš tým 

Zdroj  www.teslarati.com

Matyáš Vodička

Miluji cestování, neplánované zážitky a elektromobilitu. A tvorbu tohoto webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *